18. juuli 2005 kell 10:15

SAS peab tasuma 40 miljonit eurot trahvi turu ärajagamise eest

Luksemburgis asuv Euroopa esimese instantsi kohus teatas täna, et lennufirmade SAS ja Maersk Air trahve turu ebaseadusliku ärajagamise eest ei vähendata.

SASil tuleb maksta 39,4 miljonit eurot ning Maersk Airil 13,1 miljonit eurot, mis Euroopa Komisjon 2001. a juulis firmadele illegaalse koostöö eest karistuseks mõistis.

SAS vaidlustas toona trahvisumma suuruse, taotledes selle vähendamist. SAS väitis, et tegelikult reisijatele põhjustatud kahju ei olnud nii suur ning et Euroopa Komisjonil ei õnnestunud tõestada, et lubamatu koostöö kestis kogu ajavahemiku 1989. a septembrist 2001. a veebruarini. SASil on veel võimalus edasi kaevata Euroopa teise instantsi kohtusse, vahendab uudisteagentuur Direkt.

SAS ja Maersk Air sõlmisid 1999. a märtsis koostöölepingu, mille osad klauslid jäid konkurentsiametnikele avalikustamata. Nende järgi loobus Maersk Air lendamisest Stockholm-Kopenhaagen liinil ning vastukaaluks lõpetas SAS lennud marsruudil Kopenhaagen-Veneetsia, mida asus teenindama Maersk. SAS lõpetas lennud ka liinil Billlund-Frankfurt, mis jättis Marski ainsa lennufirmana seda liini teenindama.

2000. a juunis korraldas Euroopa Komisjon reidi SASi, Maersk Airi ja firma omaniku AP Mölleri kontoritesse, mille käigus kahtlustatud lubamatu koostöö kinnitust leidis.

Hetkel kuum