EPL: Kihnu saarel ehitab sadamat skandaalse taustaga ärimees

Koos Kihnu vallavanemaga kinni võetud ärimees on kohtu all ka maksupettuse pärast.

Kihnu vallavanemaga koos pistiseskandaali sattunud Pärnumaal Tahkurannas elav ja turismitalu pidav Taivo Luik on ühtlasi kohtu all suures, 17 miljoni kroonises käibemaksupettuses, kirjutab Eesti Päevaleht.

Taivo Luik oli süüdistuse järgi keskne kuju aastatel 1998?2000 koos maksuametnikega korraldatud käibemaksupettuses. Nimelt asutas Luik üheksa reaalse majandustegevuseta varifirmat, mille etteotsa pani oma tuttavad, kes allkirjastasid fiktiivseid käibemaksudeklaratsioone.

Nende deklaratsioonide alusel peteti süüdistuse järgi riigilt ainuüksi 1999. aasta seitsme kuuga enammakstud käibemaksuna välja 11,4 miljonit krooni. Kolme aasta peale kokku oli see summa 17 miljonit krooni.

Kohtu all on selles asjas ligi 20 inimest, kuid otsuseni pole jõudnud isegi mitte esimese astme kohus.

Tahkurannas Piirumi külas on Luige perel samanimeline puhketalu, mis internetis näha olevate piltide põhjal on üsna suurejooneline ehitis ja asub 600 meetri kaugusel merest.

Kuigi puhketalu pole vallalt tegutsemisluba saanud, reklaamitakse võimalust Luige puhketalus sauna teha, pidu pidada, ööbida ja ka solaariumis käia.

Samas on Taivo Luigel Tahkurannas pigem positiivse kangelase kuulsus ? koos abikaasa Riinaga on ta üks Tahkuranna kultuuriseltsi eestvedajaid.

Firma Globetrotter OÜ, mis Kihnu saarel ehitab, kuulub krediidiinfo põhjal ühele Tahkuranna aadressiga naisele, kellel on sidemed Kihnuga ja kes on seal ka elanud. 5. juulil peeti Luik koos Johannes Leasega Pärnus Lease autos kinni 130 000 krooniga, mis võis olla osa samal hommikul Kihnu vallalt ehitusfirmale ettemaksuna üle kantud 200 000 kroonist.

Leas on siiani vahi all, kuid Luik vabastati juba samal õhtul. Kuna Luik nii kiiresti vabadusse lasti, peetakse Kihnus võimalikuks, et ehitusettevõtjast nn pistiseandja võis tegelikult teha koostööd politseiga ning tegu võis olla matkitud kuriteoga.

Taivo Luige firma on lõpetamas tormikahjude hüvitamiseks saadud 342 960 krooni eest tehtavaid töid Kihnu sadamas. Vald ise on summadele juurde pannud umbes 250 000 krooni.

Hetkel kuum