PM: Eestlased tellivad luksusautode uusimaid mudeleid pikalt ette

Kuigi luksusautode müük näitab kahanemismärke, kinnitavad automüüjad, et uued kallid mudelid lähevad nagu soojad saiad, isegi enne salongidesse jõudmist.

Tänavu esimesel poolaastal on autofirmad müünud 69 luksuslikku autot. Mullu samal ajal oli see number 78 ning 2003. aastal 126, kirjutab Postimees.

Silberauto kommunikatsioonijuhi Raivo Murde sõnul on luksusautode müük vähemalt viimased neli aastat olnud suhteliselt stabiilne, kasvutendentsi näha ei ole. «Ilmselt jääb see nii ka edaspidi,» lisas ta. «Eestlased ei ole tohutud luksusautode ostjad. Need masinad on ikka mõeldud suurfirmade juhtidele ja esindusautodeks ? nagu kallis lips.»

Luksuslike Mercedeste fännid ootavad kannatamatult septembrit, mil Eestis jõuab müüki uus S-klassi mudel. Murde väitel on tehas senise tippmudeli tootmise lõpetanud, kuid selle auto austajad saavad peagi oma kirgi rahuldada veelgi täiuslikuma variandiga.

Enamasti ostetakse luksuslik Mercedes Benz ikka esindusautoks. «Septembris müüki tuleva uue S-klassi mudeli saamiseks on inimesed end juba kirja pannud,» ütles Murde. Juulis jõudis Silberauto salongi ka uus Mercedese M-klassi linnamaastur. Enne auto päralejõudmist oli juba 30 tellimust.

Ka Amserv Auto juhatuse esimees Tiit Reha kinnitas, et uute kallite automudelite salongi jõudmine kasvatab kohe müüginumbreid. Viimati toimus see Lexuse veidi alla miljon krooni maksvate GS430 ja GS300 uute mudelite saabumisel, kui müük kasvas isegi mitu korda.

BMW luksusauto on 7. seeria mudel, kuid hinna poolest jääb miljoni juurde ka uus ja populaarne 6. seeria.

«See auto on meie salongis praegu kõige nõutavam. Eelmisel aastal, kui mudel välja tuli, saime neid alul vaid 12 tükki, pärast veel paar-kolm autot juurde. Tekkis kerge defitsiit, mis kandus ka tänavusse aastasse üle,» ütles United Motorsi turundusjuht Toomas Pärna.

Hetkel kuum