26 juuli 2005

AS Saarte Liinid asub rekonstrueerima nelja sadamat

AS Saarte Liinid valmistub rekonstrueerima nelja saarte ja mandri vaheliseks ühenduseks kasutatavat sadamat, tööde maksumus ulatub 360 miljoni kroonini.

Nendeks sadamateks on Virtsu, Rohuküla, Heltermaa ja Kuivastu. AS Saarte Liinid juhatuse liikme Peeter Oopkaubi sõnul loodetakse töid rahastada Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist. Taotlus on esitatud 19,6 miljonile eurole, ülejäänud raha peab leidma kas ettevõte ise või riik.

Oopkaup tunnistas, et ehitustööde täpne maht selgub sügisel, peale Saaremaa püsiühenduse aruande valmimist. ?Siis võetakse vastu otsus, mida Kuivastus ja Virtsus lastakse meil teha,? ütles Oopkaup.

Praeguste kavade kohaselt plaanitakse Virtsu sadamas ehitada täiendavad parkimisalad ja kolm sõidurada ning remontida reisiterminal. Samuti renoveeritakse sadama navigatsioonimärkide süsteem.

Kuivastu sadamas pikendatakse ühte kaid nii, et selle äärde võiks silduda kuni 100 m pikkused laevad. Samuti plaanitakse ehitada kuni 52kohaline väikelaevade bassein, renoveerida sadama navigatsioonimärkide süsteem ning teha kuni 10 000 kuupmeetri ulatuses süvendustöid.

Rohuküla sadamas lammutatakse põhjapoolne ning renoveeritakse läänepoolne lainemurdja, mis ühendatakse Vormsi liini kaiga. Samuti plaanitakse lammutada vana reisiterminal ja ehitada uus. Heltermaa sadamasse kerkib lainemurdja, renoveeritakse kahte kaid ning ehitatakse bassein 32 jahtlaevale.

Kui kõik sujub, algab ehitustöö sadamates tuleval või ületuleval aastal. Enne seda kuulutatakse välja üle-euroopaline ehitushange.

Hetkel kuum