Peeter Raidla • 28. juuli 2005 kell 12:11

Ain Hanschmidt lahkub SEB Eesti Ühispangast

Ühispanga rajaja ja kauaaegne juhatuse esimees Ain Hanschmidt, kes viimastel kuudel oli panga nõukogu esimehe ametis, lahkub pangast.

SEB Eesti Ühispanga aktsionär SEB Grupp nimetas alates 1. augustist

2005 panga nõukogu esimeheks panga Ida-Euroopa pangandusdivisjoni juhi Mats Kjaeri, senine esimees Ain Hanschmidt astub tagasi.

Mats Kjaeri sõnul jätkab SEB Eesti Ühispank valitud kursil. 'Jätkame senist strateegiat ning püüame veelgi tugevdada SEB Eesti Ühispanga positsioone Eesti kõige kliendisõbralikuma pangana. SEB Grupp tunnustab väga kõrgelt Ain Hanschmidti panust SEB Eesti Ühispanga arengus nii enne SEB tulekut panga strateegiliseks omanikuks kui tööd SEB Gruppi kuuluva SEB Eesti Ühispanga juhtimisel viimase viie aasta jooksul. Ain on olnud innustav ja toetav juht. Loodame ka tulevikus kasutada ära Ain Hanschmidti teadmisi ja nõuandeid pangandusküsimustes,' lausus Kjaer.

Senise SEB Eesti Ühispanga nõukogu esimehe Ain Hanschmidti hinnangul on panga operatiivjuhtimise üleandmine läinud sujuvalt. 'Juhatuse esimees Mart Altvee on tempokalt sisse elanud, panga majandustulemused lähevad ülesmäge ja teeninduskvaliteet on saanud jätkuvalt meie klientidelt kõrge hinnangu,' rääkis Hanschmidt.

Alates 1992. aastast Eesti Ühispanka juhtinud Hanschmidt töötas SEB Eesti Ühispanga nõukogu esimehena alates tänavu 1. veebruarist, kui panga juhatuse esimeheks valiti Mart Altvee. Ain Hanschmidti sõnul on tal oma järgmise töökoha suhtes olemas kindlad plaanid, mille osas ta langetab lõpliku otsuse pärast lühikest puhkust.

Hetkel kuum