Majandusministeeriumi riigihanke võitsid Elion ja EMT

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi sideteenuste riigihanke võitjaks tunnistati täna Elioni ja EMT ühispakkumine.

Täna kinnitati Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) valitsemisala asutustele telefoni- ja mobiiltelefoniteenuse tellimise riigihanke tulemused, mille kohaselt osutus edukaks AS Elion Ettevõtted ja AS EMT ühispakkumine.

Hankel osalejad pidid esitama hinnapakkumise nii valitsemisala sisestele kõnedele, asutustest väljuvatele mobiilikõnedele ja asutusest väljuvatele tavatelefonikõnedele. Hange korraldati korraga 14-le MKM valitsemisala asutusele, mis hõlmab ligi 1300 telefoninumbrit ja 750 mobiiltelefoninumbrit.

Sideteenuste riigihange korraldati eesmärgiga kasutada ära numbriliikuvusest ja sellega seotud sideettevõtete konkurentsist tulenevaid võimalusi ministeeriumi telefoniteenuste ja mobiiltelefoniteenuste kulude vähendamiseks. Majandus- ja riigivara talituse juhataja Ingvar Allekandi sõnul on hankega saavutatav kokkuhoid mitmekordne. ?Eelkõige väärib märkimist, et MKM valitsemisala asutuste sisesed ja vahelised kõned on ühe hinnaga nii tavatelefonidele kui mobiiltelefonidele,? lisas Allekand.

Kuna tegemist on esimese omalaadse hankega, siis on kavas sõlmida hankeleping esialgu üheks aastaks, et selgitada välja kõik esilekerkivad probleemid.

Hanke tulemuste vaidlustamiseks on osalejail aega kaks nädalat. Kui vaidlustusi ei tule, saab pärast seda hakata lepingut ette valmistama.

Hetkel kuum