Ülo Toomsalu • 29. juuli 2005 kell 5:59

PM: Tehnikaromud saab peagi tasuta ära anda

Kahe nädala pärast hakkab kehtima elektroonikaromude tagasivõtusüsteem: et vana teler või arvuti prügimäel keskkonda ei saastaks, saab selle tasuta ära anda.

Vanatehnika kogumine on tekitanud ägeda sebimise konkureerivate firmade vahel, kirjutab Postimees.

Projekti EES-Ringlus juhataja Margus Vetsa sõnul on praegu kõige tähtsam luua lihtne ja mugav tagasivõtusüsteem, nii et kõigile oleks selge, kuhu oma elektroonikaromu 13. augustist ära anda.

«Oleksin õnnelik, kui Eestis tekiks keskkonnaseisundi parandamiseks konkurents, nii et võimalikult vähe elektroonikat satuks prügilasse,» märkis Vets.

EES-Ringluse kõrval on endast märku andnud MTÜ Eesti Elektroonikaromu, kes on juba moodustanud võrgustiku, kuhu kuulub üle Eesti 44 kogumispunkti.

Vetsa sõnul on niisuguste ühingute moodustamine vabatahtlik, kuid konkurentsi EES-Ringlusele ta selles otseselt ei näe.

Eesti Elektroonikaromu projektijuhi Kert Kesküla sõnul võiks EES-Ringlus põhimõtteliselt neile konkurent olla küll, kuid kõne alla võiks tulla ka koostöö.

Kesküla väitel on EES-Ringluse eelis, et ühingul on 35 liiget, kelle romude kogumise eest nad hoolitsevad. Eesti Elektroonikaromu aga alles peab läbirääkimisi tootjate, maaletoojate ja kauplustega kogumislepingu sõlmimiseks.

Hetkel kuum