Inno Tähismaa • 3. august 2005 kell 7:32

PM: Matti Maasikas tõuseb ministeeriumi kantsleriks

Soome suursaadiku toolilt Moskvasse kolima pidanud Matti Maasikas jääb Eestisse, sest homme kinnitab valitsus ta välisministeeriumi kantsleriks.

Isamaaliitlasest Mart Laari viimase valitsuse peaministribüroo juhi kohalt 2001. aastal Soome suursaadikuks saatmisega laiemalt tuntust kogunud Maasika tõus kantsleriks võttis mitmed poliitikud eile hetkeks üllatusest tummaks, kirjutab Postimees. Oli ju president juba juuni hakul ta senise Moskva suursaadiku Karin Jaani asemele Moskvasse suursaadikuks nimetanud.

Poliitikute üllatus on mõistetav, sest uudis personalimuudatusest on tõesti alles kuum ? otsus tõsta Maasikas Tallinna jätta sündis välisministeeriumis alles viimase nädal jooksul.

Selgitades, miks otsustati Maasika kasuks ajal, mil too juba Moskvasse määratud oli, ütles välisminister Urmas Paet, et välisministeeriumile on sügiseks vaja kantslerit ning seetõttu tuli teha valik ja leida sobivaim.

«Minu eesmärk oli leida kantsler oma majast, inimene, kes tunneb välisministeeriumi ja kui väita, et Maasikas oli juba määratud teisele tööpostile, siis ses mõttes on kõik meie töötajad kusagil ametis,» lisas Paet.

Paet möönis, et seetõttu tuleb teha mõned uued personali puudutavad otsused ja leida Moskvasse uus suursaadik. «See pole raske, meil on ministeeriumis 600 inimest, kellest paljudel on pikk ja põhjalik välispoliitiline kogemus,» lausus ta.

Hetkel kuum