PM: Kahekordistunud hinna kiuste napib küttepuitu

Kuigi viimase viie aastaga on riigimetsa pakutava küttepuidu hind kahekordistunud, pole enamikul metskondadel enne talve enam küttepuid pakkuda.

«Küttepuidu hinnatõus on olnud pidev ja üsna järsk,» ütles Postimehele Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) metsamajanduse osakonna turundusjuht Ulvar Kaubi.

Kamina- ja küttepuudega kauplevad erafirmad kurdavad enim kase ja lepa kõrge hinna üle. «Kui kahe aasta eest ostsime kasepalke umbes 200 krooni eest tihumeeter, siis tänavu tuli välja käia juba 400 krooni,» ütles kamina- ja küttepuid tootva OÜ Genera Puit juhataja Kaire Põld.

Möödunud aastal müüs OÜ Genera Puit 40-liitrise koti kuivade kasehalgudega 25 krooniga, tänavu tuleb koti eest küsida viis krooni rohkem.

Hikkor Puit OÜ juht Raivo Nurme peab küttepuidu hinnatõusu peapõhjuseks toorme nappust. «Puitu tuleb metsast vähem, aga inimesed kütavad ahju ikka sama palju kui varem,» selgitas Nurme.

Sellest, et nõudlus küttepuidu järele kipub ületama pakkumist, annab tunnistust olukord, kus enamikul metskondadel eraisikutele küttepuid enne talve enam pakkuda ei ole. «Praegu võib küttepuitu saada vaid tormi räsitud Eesti edelapiirkonnast,» nentis Kaubi.

Pajumets OÜ tegevjuhi Jaak Jõgi sõnul on tänavune nõudlus küttepuidu järele suurem kui mis tahes varasemal aastal. «Töötame küll täie võimsusega, aga järjekorrad on ikka meeletult pikad,» ütles ta.

Toorme nappuse kõrval on oluline küttepuude hinna kergitaja viimase aja kütuse hinnatõus. «Puidu töötlemine ja transport nõuavad kütust ning selle kallinedes tõuseb ka küttepuude hind,» tõdes Jõgi.

Hetkel kuum