Sakala: Minister välistas vanglate haigla ehitamise Viljandisse

Justiitsminister Rein Langi sõnul ei tooda vanglate keskhaiglat Viljandisse, vaid see jääb Maardusse, mis pidi varem olema asutuse ajutine peatuspaik.

Rein Langi sõnul on vanglate haigla Maardu endises noorsoovanglas välja ehitatud ja jääb sinna kindlasti edasi, kirjutab Sakala.

«Vanglahaiglaga on asi lõppenud igavesest ajast igavesti,» teatas ta. «Noh, kas just päris igavesti, aga vähemalt kümneks aastaks. Ma ei pea reaalseks, et ta kunagi veel Viljandisse tuleks.»

Viljandi haigla juhatuse esimees Ülle Lumi ütles juba veebruaris, et ei hellita vanglate haigla Viljandisse rajamise suhtes mingeid lootusi.

Toonane rahandusminister Taavi Veskimägi teatas siis, et valitsusel ei ole plaanis Viljandimaale vanglate haiglat ehitada enne 2009. aastat.

Rein Langi hinnangul on praegu tume ka Viljandi vangla tulevik, sest riik ei jaksa tänapäeva nõuetele vastavat sajakohalist vanglat üleval pidada.

«Kõigepealt tuleb teha poliitiline otsus, kas alaealistele vangidele üldse jääb eraldi institutsioon või tehakse neile tulevastesse vanglatesse eraldi sektsioonid,» rääkis ta.

Hetkel kuum