Hansa Ida-Euroopa fond The Wall Street Journali edetabelis teist kuud esimene

The Wall Street Journal Europe pani Hansa Ida-Euroopa Aktsiafondi oma Ida-Euroopa ja Venemaa avatud investeerimisfondide tabelis juba teist kuud esimeseks.

76,88-protsendise aastatootlusega edestas Hansa Ida-Euroopa Aktsiafond nii ING UBSi kui ka JP Morgani hallatavaid Ida-Euroopa ja Venemaa suunalisi fonde.

Erinevate fondide tootlused USA dollarites ja aasta põhjal fikseeriti 4. augustil.

Hansa Ida-Euroopa Aktsiafondi juht Alvar Roosimaa kommenteeris, et tegemist on WSJE regulaarse ülevaatega Lipper Fund Service?i andmebaasist, mida haldab Reuters. ?See on üldiselt professionaalide seas enim tunnustatud ja kasutatud investeerimisfondide andmebaas,? ütles Roosimaa.

Tabelis oli ära toodud ka hetke seisuga kümme halvemat fondi. Roosimaa märkis, et kümne halvema tootlusega fondide hulgas oli ka kolmas tema juhitav Hansa Balti Kasvufond. ?See on viga, kuna on arvestamata jäetud, et tegemist on balansseeritud fondiga, millest vähemalt 30% on investeeritud võlakirjadesse,? selgitas Roosimaa. Tema sõnul lubasid andmebaasi haldajad järgmiseks korraks Balti Kasvufondi aktsiafondide hulgast välja arvata.

Kümne halvema tootlusega fondide seas oli kümnendal kohal Trigoni Teise Laine fond, mille aastane tootlus oli 42,41 protsenti. Rohkem Eestist pärit fonde tabelis ära toodud ei olnud.

Roosimaa sõnas, et on oma saavutusega väga rahul, sest Lipper on juhtiv fondide andmebaas, kus iga vähegi tõsiseltvõetav fond sees on. ?Oleme viimase aastaga tõepoolest suutnud investoritele maailma juhtivamat tootlust pakkuda, kusjuures fondi maht on selle ajaga umbes kuuekordistunud,? ütles ta. Roosimaa lisas, et kiire raha sissevool tõusval turul aga investeerimistootlust ei soosi. Seega oleme rahul ja loodame, et investorid on õnnelikud.

Hetkel kuum