Ülo Toomsalu • 9. august 2005 kell 5:35

EPL: Elcoteq võtab tööle endised Narva kangrud

Mobiiltelefonide ja sidevõrguseadmete tootja Elcoteq Tallinn AS plaanib enne jõule võtta hooajatöödele hulgaliselt Narva ja Jõhvi naisi.

Elcoteq Tallinna kommunikatsioonikoordinaatori Jaanus Pautsi sõnul peetakse augustis kaks teabepäeva Jõhvi ja Narva inimestele, kes on huvitatud hooajatööst nende firmas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui eelmisel aastal pakkus firma välja 150?200 töökohta, siis sel aastal on vajadus ligi 500 uue töötaja, eelkõige liinitöölise järele.

Kõigepealt pakutakse seda tööd neile, kes olid Elcoteqis tööl juba eelmisel aastal. Tööd pakutakse vähemalt aasta lõpuni naistele, kel on juba olemas tootmisettevõttes töötamise kogemus.

Pauts möönis, et kuigi nad ei ole uurinud Ida-Virumaalt värvatute tausta, võib oletada, et nad on pärit Narva Kreenholmist.

Naised on eelistatud seetõttu, et komponendid, millega firma tegeleb, on kohati millimeetri suurused. Samuti taluvad naised meestest paremini rutiini, on täpsemad ja kohusetundlikumad.

Probleemiks on hooajatööliste majutus. Tallinna ja selle lähiümbrusest värvatud töölised seda ei vaja, küll aga kaugemalt tulijad. Seepärast otsis Elcoteq neile majutusvõimalusi, üheks selliseks kohaks võib saada Tallinnast 65 kilomeetri kaugusel asuv Jäneda külalistemaja.

Firma tagab töötajatele tasuta sõidu tööle ja tagasi. Kuigi Jänedal on ka rongijaam, ei pruugi rongide sõiduplaan sobida tööaja alguse ning lõpuga, sest töö hakkab toimuma kolmes vahetuses.

Hetkel kuum