Sirje Niitra • 9 august 2005

Neste Eesti käive kasvas, kuid kasum vähenes

Ehkki Neste Eesti käive kasvas mullu 27,5%, oli puhaskasum eelneva aasta omast 33,5% väiksem.

Kasuminumbrit vähendas kindlasti ka asjaolu, et eelmisel aastal ehitas Neste Eestisse kaks uut automaatjaama ning investeeris kokku bensiinijaamade võrgu väljaehitamisse 16 mln krooni.

Neste Eesti peadirektor Indrek Kaju ütles kasumi kahanemist kommenteerides, et aastad ei ole vennad: ?On vähetõenäoline, et ühelgi firmal õnnestub aasta aasta järel kasumit pidevalt kasvatada turul, mis tervikuna eriti palju ei kasva. Võib öelda, et 2004. aasta tulemused olid meie jaoks ootuspärased.?

Börsiettevõtte osana ei saa Neste Eesti AS avalikustada oma selle aasta kasumiprognoosi. Kaju hinnangul kasvatab kütusehindade tõus ainult käibenumbrit kroonides. ?Kuna kõrgetel hindadel on tarbimist piirav mõju, siis võib öelda, et kütuse jaemüüjatele teeb see elu keerulisemaks,? lausus ta.

Neste konkurent siinsel kütuseturul Statoil Eesti teenis 2004. aastal ligi 1,7 mld suuruse käibe juures 19 mln krooni puhaskasumit. Aasta tagasi oli firma veel 2,8 mln krooniga kahjumis, kuid see oli tingitud Shelli jaamade ülevõtmisest.

Neste Eesti AS kasum vähenes:

Näitaja 2003 2004 (mln kr)Käive 998 1272Puhaskasum 69,5 46,2Allikas: Krediidiinfo

Hetkel kuum