PM: Toll avastas hiigelkoguse võltsitud parfüüme ja kosmeetikat

Tollitöötajad pidasid juunis Muuga sadamas kinni üle 55 000 Hiinast saabunud ja tuntud firmamärke kandvat kosmeetikatoodet, mis osutusid kõik võltsinguks.

Ekspertiis tuvastas, et kogu juunis Muuga sadamas kinni peetud võltsimiskahtlusega Hiinast pärit kosmeetika oli võltsitud. Konteiner 55 620 võltsitud esemega tuli Dubaist ja pidi Tallinna kaudu Venemaale suunduma, kirjutab Postimees.

«Nii suurt kogust võltsitud parfümeeriat ei ole vähemalt Põhja maksu- ja tollikeskus varem kätte saanud, kogu Eesti kohta ei oska ma täpselt öelda,» mainis Põhja maksu- ja tollikeskuse tollikontrolliosakonna juhataja Peeter Kõve.

Võltskauba avastasid tolliametnikud riskianalüüsi käigus. Kõve sõnul tähendab see, et riskiriikidest saabuvat kaupa kontrollitakse pisteliselt.

Hiina ja araabia maad kuuluvad kindlalt niisuguste hulka. Samasugust kauba liikumise teed on tolliametnike väitel ka varem kasutatud.

Seekord tabatud võltsitud kosmeetikast moodustasid suurema osa Bourjois? huuleläiked, mida oli konteineris kokku 28 800, kõik karpidesse pakitud 36 kaupa.

Peale huuleläike leidus konteineris suures koguses erinevate tuntud kaubamärkidega tualettvett: Burberry, Chanel, Davidoff, Giorgio Armani, Hugo Boss, Kenzo, L?Oreal ja Paco Rabanne.

Kuna kauba saaja asub Venemaal, ei ole Eestis selle pretsedendiga seoses kedagi kinni peetud.

Hetkel kuum