Kadi Heinsalu • 11 august 2005

Esimesel sukeldusel kopterivraki juurde inimesi välja veel ei toodud

Täna jätkuva päästeoperatsiooni käigus on toimunud esimene sukeldumine eile merre kukkunud helikopteri vraki juurde, inimesi välja ei toodud.

Esimesena sukeldunud tuukrite paari ülesanne oli tutvuda hetkeolukorraga vraki juures ja koguda võimalikult palju informatsiooni edaspidise allveetegevuse planeerimiseks. Sukeldumiseks on valmis teine tuukrite paar, kes paigaldab kopteri vrakile uued poid, kuna eelnevalt paigaldatud poide nöörid asetsevad vees praeguseks selliselt, et ohustavad tuukreid. Seejärel püüavad tuukrid avada kopteri uksi, et alustada inimeste väljatoomist, teatas siseministeerium.

Vraki asukohas vee all on nähtavus halvenenud.

Päästetöödes osalevad kuus Eesti ja kaheksa Soome tuukrit. Soomest on täna sündmuskohale jõudnud veel kaks tuukrit ning lähiajal on saabumas veel tuukreid ja lisavarustust Soomest, et tagada päästetöödeks vajalik reserv.

Praegu puhub päästetööde kohal Tallinna lahe idaosas kagutuul kiirusega 10-11 m/s. Laine kõrgus on 1 meeter.

Päästetööde juht koostöös siseministeeriumi spetsialistide, siseministri ja Soome piirivalvelaeva Merikarhu komandöriga tegid eile õhtul tuukrite kogutud informatsiooni põhjal otsuse esmajärjekorras pinnale tõsta kopteris olnud inimesed ning seejärel tõstetakse üles kopteri vrakk.

Päästetööde läbiviijad paluvad uudishimulikel mitte merele minna, et tagada nende enda turvalisus ja päästjate operatiivne tegutsemine.

Hetkel kuum