Peeter Raidla • 15 august 2005

Estiko-Plastar tegi poolaastaga ligi 100 mln kr käivet

Kilepakendite tootja ASi Estiko-Plastar käive kasvas 2005. aasta I poolaastal 93.7 miljoni kroonini, teatas ettevõte.

Firma teenis seejuures 2.8 miljonit krooni kasumit. Eelmise aasta esimesel poolel oli Estiko-Plastari käive oli käive 87,3 miljonit krooni.

Ekspordi maht kasvas võrreldes aasta varasema sama perioodiga 4,76 miljoni krooni võrra, moodustades 25% kogu realisatsiooni netokäibest.

?Selle aasta tegevuse peamisteks märksõnadeks on ekspordimahu kasvatamine ning uute tootmisseadmete töölerakendamine. Uuteks investeeringuteks on kile-ekstruuder ning senisest võimsam trükimasin, mis põhinevad viimase aja tehnoloogilistel lahendustel ja võimaldavad tippkvaliteediga toodete tootmist. Investeeringute peamine eesmärk on kindlustada ettevõtte liidripositsiooni Baltikumi kilepakendite turul,? sõnas AS-i Estiko-Plastar juhataja Triin Anette Kaasik.

Lisaks igapäevasele tootmistegevusele pöörab firma rõhku ka keskkonnasõbralikkusele: ?Kogume ettevõtetelt kilejäätmeid, palkasime õpilased neid sorteerima ning seejärel purustame jäätmed ning regranuleerime, et materjali taaskasutada? lisas Kaasik. Kui esimene projekt edukalt õnnestub, on ettevõttel plaanis muuta see regulaarseks tegevuseks.

Estiko-Plastari põhitoodanguks on kile ja kilepakendid, järjest suurema osakaalu käibest annavad trükiga pakendid ning lamineeritud tooted. Ettevõttes töötab 170 inimest.

Hetkel kuum