Ülo Toomsalu • 15. august 2005 kell 6:27

Järva Teataja: Paidesse võib kerkida hiigelhall

Paide gümnaasiumi juurde võib juba ülejärgmisel aastal kerkida 1500 istekohaga spordihall, mis sobib ka konverentside ja kontsertide korraldamiseks.

Paide abilinnapea Kersti Sarapuu ütles Järva Teatajale, et kui varem plaaniti gümnaasiumi juurde kooli tarbeks võimlat, siis nüüd on sellest välja kasvanud plaan rajada 42 korda 38 meetrit spordihall. «See hall ei peaks jääma aga mitte üksnes sportimise tarbeks, vaid seal saaks ka konverentse ja kontserte korraldada,» sõnas ta.

Sarapuu ütlust mööda peaks praeguste plaanide kohaselt tulema halli 1500 istekohta, mis on kolm korda rohkem kui Paide kultuurikeskuse suures saalis.

Halli tuleb Sarapuu selgitusel kolm palliväljakut ja võimalused kergejõustikku harrastada. «Tribüünide alla peaks tulema jõusaal,» lausus ta. «Peame tegema selle halli nii korraliku, et Paides saaks ka rahvusvahelisi võistlusi läbi viia.»

Sarapuu ütles, et halli väljanägemisest on veel vara rääkida, kuid Pärnu tänava poolne fassaad peab olema silmatorkav. «See võiks olla klaasist, midagi moodsat, mis ilmestaks meie linnapilti,» sõnas ta.

Paide linnavolikogu haridus? ja kultuurikomisjoni esimees ja Riigikogu liige Andres Taimla ennustas, et koos sisustusega võib hall minna maksma üle 40 miljoni krooni ja üksnes linna rahakotiga seda ei ehita. «Lisaks riigirahale, peab linnavalitsus töötama ka selle kallal, et saaksime sinna fondidest raha,» lausus ta.

Taimla ütles, et halli valmimist juba järgmiseks aastaks peab ta liiga optimistlikuks, kuid 2007 aasta on igati reaalne.

Hetkel kuum