Peeter Raidla • 15 august 2005

Narva Elektrijaamas kukkus mees surnuks

Läinud neljapäeval hukkus Narva Elektrijaamade territooriumil töötavas õlivabrikus remonditööde ajal alla kukkunud mees, kirjutas Põhjarannik.

Õlivabriku juhataja asetäitja Aleksandr Kaidalov ütles Põhjarannikule, et neljapäeval kell 13.20 said nad teate, et niinimetatud tolmukambris, kus käivad remonditööd, on kõrgelt alla kukkunud alltöövõtufirma Astronest tööline.

'Töid tehti 25 meetri kõrgusel, allakukkunud tööline leiti aga 10 meetri kõrguselt. Nii et selle arvestuse kohaselt oli kukkumise kõrgus 15 meetrit,' rääkis Kaidalov.

OÜ Astronest juhatuse esimees Boriss Bõstrov lausus, et hukkunud Nikolai (42) surnukeha viidi Kohtla-Järvele ning esmaspäeval vaatab selle üle Tartust saabuv ekspert. Õnnetuse uurimisega tegelevad nii tööinspektsioon kui ka politsei. Viimane on algatanud menetluse karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis näeb ette vastutust töötervishoiu- ja tööohutusnõuete ning tehnilisele järelevalvele allutatud objektile kehtestatud nõuete eiramise eest, kui sellega on ettevaatamatusest põhjustatud surm. Süüdimõistmise korral võib selle eest karistada kuni kolmeaastase vangistusega.

Astronesti tegevus õlivabrikus on praeguseks peatatud.

Hetkel kuum