Ülo Toomsalu • 16 august 2005

PM: Tartu maanteel sõidab tramm uuesti septembris

Kui linnavalitsus lootis Tartu maantee esimese etapi valmis saada juba 15. augustiks, siis nüüd peavad linlased ootama trammisõitu Lasnamäele 1. septembrini.

Praegu suubuvad eelmisel nädalavahetusel maha pandud uhiuued trammirööpad ehitusplatsile, kus on alles pooleldi lammutamisel endine paekivist ajakirjatoimetuste maja. Et trammiliiklus taastada, tuleb maja lammutada ja selle asemele kibekähku trammitee ehitada, kirjutab Postimees.

Samuti pole valmis ka teisele poole Liivalaia tänavat jääva Tartu maantee algusosa trammitee, kus seni losutavad mõnes kohas vaid liivahunnikud.

Nii Tallinna abilinnapea Jüri Ratas kui kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppel lubavad, et 1. septembril hakkavad Tartu maanteel siiski trammid liikuma.

Kui enne remondi algust aprilli lõpus ütles Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppel Postimehele, et Tartu maantee ehituse lõpptähtaeg on 15. august, siis nüüd on trammitee valmimine veninud 1. septembrile. Ülejäänud teeosa ehitus peaks lõppema alles 10. septembriks.

Koppeli sõnul peab endine toimetuste maja olema maha lammutatud 19. augustiks ning juba 20. augustil algab uue trammitee vanaga ühendamine.

Abilinnapea Ratas ütles, et peamine on see, et tramm kooli alguseks ikkagi käima hakkaks. «Trammiliiklus tuleb esimeseks septembriks tagada ja muud võimalust ma ei näe,» lausus Ratas. «Kui see nii pole, siis peab keegi selle eest vastutama.»

Hetkel kuum