Ülo Toomsalu • 17 august 2005

Sakala: Viljandi linn jätab kino lagunema

Viljandi linnajuhid on veendunud, et filmide näitamine peab jätkuma, kuid linnale kuuluva kinohoone remondiks nad eelarvest raha anda ei kavatse.

Kesklinnas asuv Rubiini kinohoone on amortiseerunud ja vajab kiiresti remonti, ent linn pole eelarvest selleks raha leidnud. Maja rentiva osaühingu STP Nicolas omanikud pole nõus linna garantiita sellesse investeerima, kirjutab Sakala.

«Meil on küll rendileping kümneks aastaks, kuid see ei tähenda midagi,» nentis STP Nicolas üks omanikke Indrek Klaus. «Seaduse järgi võib enne rendilepingu lõppemist meilt hoone kolme kuu pikkuse etteteatamisega ära võtta.» Praegune leping lõpeb 2010. aastal.

Klausi jutu järgi vajaks maja kiiresti remonti. «Maja elektri- ja ventilatsioonisüsteem on täiesti korrast ära ning päästeteenistus ei taha meile juba pikemat aega tegevuseks luba anda,» kirjeldas ta praegust situatsiooni. Kliente rentnike sõnul jätkub, sest pileti hind on üks madalamaid kogu Eestis.

Et hoone laguneb ja on soojustamata, siis tuleb maja rentival firmal tasuda talvel kõrget küttehinda. «Külmematel kuudel on tulnud sooja eest maksta kuni 15 000 krooni,» väitis Klaus.

Viljandi abilinnapea Rein Triisa tunnistas, et järgmise viie aasta arengukavas kinohoone remonti ei ole. «Linnavalitsuse kohustuseks on pandud leida lahendus, kuidas Viljandis filme näidata, kuid raha pole selleks ette nähtud,» selgitas ta.

Triisa sõnul on linnavalitsuse kindel seisukoht, et kino peab Viljandis säilima. «See ei pea aga kindlasti olema seotud Rubiini praeguse majaga.»

Klausi hinnangul oleks mõistlik kui linn müüks hoone kinofirmale eelläbirääkimistega ja seoks müügi filmide näitamise kohustusega. Viljandi linnajuhid pole eelläbirääkimistega müügiga nõus olnud.

Hetkel kuum