Ülo Toomsalu • 30 august 2005

EPL: Palmaru ajakirjale pole raha veel leitud

Kultuuriminister Raivo Palmaru kavandatav riikliku poliitikaajakirja sünd seisab rahastamisallikate leidmise taga.

Praeguste plaanide kohaselt ilmuks ajakiri sihtasutuse Kultuurileht väljaandena. ?Hetkel Kultuurilehel selleks raha ette nähtud ei ole,? mainis sihtasutuse juht Toomas Väljataga.

Väljataga möönis, et kui uus ajakirjaprojekt tõesti jalad alla saab, siis tegutseks tema selle vastutava väljaandjana, kuid võimaliku peatoimetaja koht saab selguda vaid konkursil, kirjutab Eesti Päevaleht.

Väljataga mainis, et täpsemalt uue ajakirja nimest, ilmumissagedusest ja võimalikust sisust rääkida on keerukas, kuni kaader ja raha puuduvad. ?Eks ta oleks selline kunagisele Luubile sarnanev ajakiri,? arvas Väljataga.

Väljataga mainis, et kui rahastamisküsimused lahenevad, kulub töö alguseni minimaalselt kolm kuud. Hetkel on tema arvutused tehtud selle eeldusega, et ajakiri hakkab ilmuma iga kahe nädala tagant. Võimaliku poliitilise mõjutamise kohta arvas Väljataga, et see sõltub ennekõike toimetusekolleegiumi liikmetest, kuid välistas võimaluse, et minister hakkab telefonikõnedega dikteerima ajakirja sisu.

Sihtasutus Kultuurileht kirjastab praegu ajakirju Akadeemia, Diplomaatia, Haridus, Keel ja Kirjandus, Kunst.ee, Looming, Muusika, Loomingu Raamatukogu, Raduga, Teater.Muusika.Kino, Täheke ja Vikerkaar ning ajalehti Sirp ja Õpetajate Leht.

Hetkel kuum