Liis Kängsepp • 5 september 2005

Starman hakkab pakkuma digitelevisiooni

Kaabel-TV ettevõte Starman alustab homme Tallinna ja Harjumaa levipiirkonnas digitelevisiooni pakkumist, teatas ettevõte.

Sellega tekib ligi 400 000 Eesti televaatajal võimalus minna üle analoogtelevisioonilt digitaalsele pildiedastusele.

Starmani digi-TV on alates teisipäevast kättesaadav ettevõtte Tallinna ja Harjumaa levialas elavatele inimestele ehk hinnanguliselt ligi 30 protsendile Eesti televaatajatest. Mujal Eestis loodab Starman luua tehnilise valmisoleku digitelevisiooni pakkumiseks 2006. aasta jooksul.

AS Starman investeeris digiteleviooni turuletoomiseks vajalikku tehnoloogiasse kokku 10 miljonit krooni.

Starmani digitelevsiooni pakett sisaldab kokku 70 kanalit ja hakkab maksma 129 krooni kuus. Koos 2 Mbps internetiühenduse ja fikstelefoniühendusega digi-kolmikpakett hakkab maksma 429 krooni kuus. Kuuhinnale lisandub digi- TV vaatamiseks vajaliku digibox?i rent, mis kõige tavalisema seadme puhul on 29 krooni kuus.

Starmani tegevdirektor Peeter Kern märkis, et digitelevisioon annab platvormi teistegi uute lisateenuste juurutamiseks ?Näiteks ei pea varsti uuemate filmide vaatamiseks videolanutusse sammuma, vaid filmi saab oma teleriekraanile tellida mobiili lühisõnumiga ja filmi vaatamise tasu kajastub järgmisel kuuarvel,? lausus Kern.

AS Starman on Eesti suurim kaabellevivõrgu baasil televisiooni-, interneti- ja telefoniteenust pakkuv ettevõte. Starmani teenused on kättesaadavad enamikus Eesti suuremates linnades.

AS Starmani aktsiad on kaubeldavad Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Hetkel kuum