Ülo Toomsalu • 6 september 2005

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Suured bussifirmad on küll arvestanud kütusehinna tõusuga, kuid mitte nii suures mahus. Sebe juhatuse esimehe Riivo Seppari sõnul toob bensiinihinna kerkimine nende firmale kaasa pool miljonit krooni lisakulu kuus.

Praegu kogutavatest keskkonnatasudest ei piisa euroliidu liitumisläbirääkimistel võetud keskkonnakohustuste täitmiseks ? kui lubadusi täita ei suudeta, järgnevad trahvid.

Eesti suurima piimatöötleja Tallinna Piimatööstuse nõukogu annab hiljemalt oktoobri algul kindla otsuse, kuhu tööstus ümber kolib.

Euroopa Komisjon taganes eile nõudmisest, et Eesti peab euroga liitumiseks muutma põhiseaduse paragrahvi 111, mis lubab raha emiteerida vaid Eesti Pangal.

Postimees:

Ühes taktis kütusehinna tõusuga kallinevad lähiajal ka igapäevases tarbimises tähtsal kohal olevad kaubad ja teenused, mille hind võib kohati kasvada isegi kuni kolmandiku.

Tallinna linnavõim kavatseb juba eeloleval kevadel alustada võsastunud ja prügihunnikutes Paljassaare poolsaare korrastamist, et tulevikus rajada sinna puhkeala, avalik rand ja elamuid ning kujundada sealne kaubasadam reisisadamaks.

Järvamaalt Väätsa bussipeatusest on juba kahel neljapäeva õhtul sõitnud bussitäis väikeaktsionäre pealinna notari juurde oma osakute müüki vormistama.

Viimase viie aasta kõrgeima majanduskasvu toel on suurenenud palgad ning vähenenud tööpuudus, analüütikuid rõõmustab aga tõsiasi, et kasvu üheks mootoriks on suur ekspordi kasv.

SL Õhtuleht:

Seltskonnaajakirjad Kroonika ja Just! hakkavad tänasest ilmuma iga nädal samal päeval. Justi! peatoimetaja Anu Saagim naudib teadmist, et otsus iga nädal ilmuma hakata vihastas konkurente.

Pärnu Postimees:

Aasta algusest tõusma hakanud bensiinihind ähvardab uute hinnarekorditega, millele paratamatult järgneb ahelreaktsioon, mis iga inimese elustandardi alla viib.

Sakala:

Põlevkiviõli järsu kallinemise tõttu kerkib toasooja hind ning tarbijal tuleb arvestada tunduvalt suurema väljaminekuga kui eelmisel talvel.

Virumaa Teataja:

Bensiini hinnatõus virulasi paaniliselt kütust kokku ostma ei pannud, kuid bussifirmad on sunnitud septembri keskpaigast piletihindu tõstma.

Hetkel kuum