Ülo Toomsalu • 8 september 2005

PM: Estonian Air lõpetab Pariisi ja Vilniuse lennud

Oktoobris talvisele lennuplaanile üleminev Estonian Air loobub otselendudest Vilniusse ja Pariisi ega ava seekord ühtegi uut lennuliini.

Pariisi lennud katkevad esialgse plaani kohaselt vaid talviseks hooajaks ning märtsi lõpus tulevad samale liinile lennukid tagasi. Estonian Airi esindaja Maris Kivi kinnitas, et Pariisi liin jääb graafikust välja ajutiselt. Lennufirma sihtkohtade arv väheneb nii eeloleval talvel 14-le, kirjutab Postimees.

Pariisi lennuliini sulgemise põhjused peituvad Kivi sõnul madalas täitumuses, Vilniuse puhul on põhjused aga nii majanduslikud kui osalt ka SASi kontsernipoliitikas. «Lätlaste Fokker 50 on sellele liinile ka parem lennuk,» möönis Kivi.

Estonian Air kurvastab reisijaid samuti senisest kõrgemate piletihindadega, sest kütuse suure hinnatõusu tõttu tõuseb septembrist selle lisatasu poole võrra, 8-lt 12-le eurole. Firma kütusekulu on võrreldes eelmise aasta aprilliga kasvanud 68 protsenti.

Vilniuse suunal teeb Estonian Air tee vabaks samasse kontserni kuuluvale Air Balticule, kes seni on Tallinnast Leedu pealinna lennanud kahel korral päevas ning lisab nüüd igale päevale veel ühe reisi.

Hetkel kuum