Ülo Toomsalu • 9 september 2005

SLÕL: Raimo Kägu ajab Enelin Meiusi tütrega äri

Enelin Meiusi tütar Margit Meiusi on ärimees Raimo Kägu äripartner ja mitme firma kaasomanik. Koos ajasid nad ka Keila-Joa suvilaäri.

Raimo Kägul ja Margit Meiusil (29) on OÜ Marriot, OÜ Kaberneemeait ja OÜ Kapitalinorm. Kapitalinorm koristab ja teenindab hotelle ja puhkemaju, reisi- ja kaubalaevu, samuti korraldab sadamates ja terminalides liiklust, kirjutab SL Õhtuleht.

OÜ Kaberneemeait, mille juhatuse liikmed on samuti Kägu ja Meiusi, toodab, ostab ja müüb krediidiinfo andmetel põllumajandussaadusi, pakub veoteenuseid, sõlmib kinnisvaratehinguid, nõustab ja annab konsultatsioone.

Hotelli, restorani ja selle juurde kuuluvaga on Kägul ja Meiusil ka kolmas firma - OÜ Marriot.

2004. aasta suvel ostis OÜ Marriot firmalt Kalev Real Estate 500 000 krooniga Keila-Joa suvilakompleksi kuuluva arhitektuurimälestiseks peetava maja koos selle juurde kuuluva 2400 ruutmeetri maaga.

Tegemist on nr 5. suvemajaga Meremõisa külas Näkineiu tee 29/Sadama tee 1. Tegemist oli majaga, milles elas eksvälisminister Kristiina Ojuland koos elukaaslase Raimo Käguga.

Kinnistusregistri järgi kuulub nn Ojulandi krunt endiselt OÜ-le Marriot. Raimo Kägu on Postimehele öelnud, et talle ega tema firmadele ei kuulu praegu ühtegi Keila-Joa suvilat, müügitehingust polnud ta nõus rääkima.

Hetkel kuum