13 september 2005

Morgan Stanley Hiina internetisektori osas optimistlik

Morgan Stanley alustas USA börsidel noteeritud kolme Hiina internetifirma analüüsimist, mille peale tegid kogu sektori aktsiad läbi eile tugeva tõusu.

Netease.com aktsia kosus 9,0% (83,75 dollarini), Sohu.com 6,7% (18,49 dollarini) ja Sina Corp. 5,6% (27,95 dollarini).

?Hoolimata, et sektor on varases arengustaadiumis ja riskantne, usume et internet on Hiinas kõige kiiremini kasvavate tööstusharude hulgas ning võib pakkuda investoritele parimat võimalust saada tulu Hiina tarbijasektori meeletust kasvust,? kirjutasid investeerimispanga analüütikud oma raportis, kajastab uudisteagentuur Bloomberg.

Kolmest firmast kõrgeima reitingu sai Netease.com ehkki analüütikud pidasid atraktiivseks kogu sektorit.

Morgan Stanley sõnul on ettevõte kasvanud hästi ilma teisi firmasid ülevõtmata. Lisaks on tegemist Hiina kiireima kasvuga firmaga, mis online-mänge müüb.Samas on Sina.comil võrreldes konkurentidega parim internetisisu ja tänu tugevale brändile on tegemist populaarseima kanaliga interneti reklaamklientide hulgas.

Lisaks andis internetisektorile tõuke Sina.Corp tegevjuht Wang Yan, kes teatas 10. septembril Hiinas toimunud internetikonverentsil, et nad kaaluvad ettevõtete ülevõtmisega suurendada oma toodete portfelli. Põhiliseks laienemissuundadeks on otsingumootor ja blogindus.

Hiina internetiportaal Baidu.com reageeris eile sõnavõtule 16,6% tõusuga ning jõudis 112,25 dollarini.

Hetkel kuum