ÄP fototoimetus • 22. september 2005 kell 22:00

Emil Karila ?Postkontor? Tallinna linnagaleriis

Tallinna linnagaleriis avati kesknädalal Eemil Karila näitus ?Postkontor? (?Post office?).

Eemil Karila on saanud oma kunstihariduse Tallinnas Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti alal, täiendanud end aasta Caracases, kuid tema päritolu ning ilmselt veelgi enam tõsiasi, et ta elab ja töötab kodumaal Soomes, määratleb selgelt kunstniku kuuluvuse just soome kunsti.

Eemil Karila piltide koomiksitaoline ülesehitus, teravalt irooniline ning kummaliselt naljakate si-tuatsioonide vaheldumine, plakatlikult selged ja pealetükkivad värvid annavad tunnistust Soomes 1990ndate aastate keskpaigas nii laialt levinud ning samas sügavalt läbitunnetatud sotsiaalse tunnetusega kunstist.

Ise peab Eemil Karila ennast postajastu ? postmodernismi ? lapseks.

Vormiliselt on ta ennast piiranud küll pop-kunsti atribuutikaga, kuid teadlik popi kasutamine, muutmine, transformeerimine millekski muuks on ka siin asetanud ta tööd postpopi tähendussse.

Linnagalerii näitus ? suured kollaa?itaolised maalid ja mõned tööstuslikud plastfiguurid ? on taas postmaailma postajastu näide.

Pealkirja ?Postkontor? tuleb tõlgendada sügavamalt kui lihtsalt postkontorit, tavapärast kirjade-pakkide saatmise-saamise paika.

Karila ?Postkontor? pürib patriarhaalse maailma lahtiharutamisele: tülikate küsimuste püstitamisele, oma positsioonide kriitilisele analüüsile.

Näitus on avatud kuni 9. oktoobrini.

Autor: ÄP

Hetkel kuum