Christel Karits • 22. september 2005 kell 22:00

Pidage aru ja minge vaatama

Teie käes olevat lehte kokku pannes tundus viimaks, et septembris on ainult üks kuupäev ja see on 23. Nii palju erinevaid sündmusi on korraldajad plaaninud just tänasele päevale.

Algatuseks näiteks kahe suure, Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni, jalgpallimat? Kadrioru staadionil, mis oma veerandsaja aasta taguste mälestustega on tagamas nüüdki eredat elamust.

Täna õhtul peab oma kümnendat sünnipäeva ööklubi Hollywood, tõotades külalistele nii taevast kui põrgut, vastavalt tulija soovile.

Avalöögi annavad neli Eestimaa teatrit.

Eesti Draamateater lubab oma ?Othelloga? kõige põrutavamat kriminulli, NO 99s toob Pepeljajev publiku ette oma ?Kirsiaia?, Viljandi Ugala räägib ?Lõõmavas pimeduses? loo valguse igatsusest ja Rakvere teater näitab tegelikku elu, mille võib kokku võtta sõnaga ?teater? oma ?Kaduviku riigis?.

Lisaks veel eriline õuduslugude klassi kuuluv maiuspala ?Frankenstein? Emajõe suveteatrilt, mis täidab publikuga Tartu vana anatoomikumi.

Iga sündmus sellest loetelust vääriks esikülje lugu.

Miks just Rakvere teater täna üle teiste troonib?

Andku tegijad mulle andeks, kui ütlen, et peamiseks põhjuseks pole esietendus. Rakvere uus vana maja on lõpuks valmis.

Tegijate pikk teekond raskuste kadalipus on sedapuhku õnneliku lõpu saanud ja Eestimaa rahvas ühe kultuuritempli võrra rikkam. Just nimelt kogu Eestimaa rahvas, sest Rakvere teater on seda väärt, et teda ka kaugemalt kas või korra kohapeale vaatama minna. Pidage aru ja võtke plaani. Tegijad lubavad igal juhul mitte loorberitele puhkama jääda ja püssi pole neil ammugi plaanis põõsasse visata.

Hetkel kuum