ÄP fototoimetus • 3. oktoober 2005 kell 22:00

Veerand miljardit TOPi eest palju

Kinnisvaraeksperdid peavad erastamisele tuleva Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse (TOP) alghinda 250 miljonit krooni liiga kõrgeks, kirjutas Äripäev viis aastat tagasi.

?Probleemiks on see, et Tallinnas on korraga müügis mitut asja, nagu TOP, sadama-ala ja Viru väljak,? ütles Ober-Haus Kinnisvara tegevdirektor Hindrek Leppsalu. Uus Maa hindamisgrupi juhi Eero Olanderi sõnul pole kinnisvaraturul ammu müügis olnud nii kallist asja. Kultuuriminister Signe Kivi sõnul võib TOPi müügihinda siiski reaalseks pidada, sest ühelgi valitsuse liikmel selle kohta pretensioone polnud.

Hetkeseis: Investorid pidasid esialgu hinda kõrgeks ja seetõttu pidi riik kompleksi hinda alandama ning TOP õnnestus müüa alles 2002. aasta kevadel. Ostjaks oli Arco Investeeringud ja hinnaks 210 miljonit krooni. Täna tegeleb TOPis asuva spaahotelli opereerimisega nn Haapsalu mudaärimeestele Andres Lipstokile, Toomas Vilosiusele ja Urmas Suklesele kuuluv firma. Mehed loovutasid hiljuti sümboolse hinna eest veerandi oma firmast Ühispanga eksjuhile Ain Hanschmidtile.

Autor: ÄP

Hetkel kuum