5. oktoober 2005 kell 22:00

Uus ülikiire VPN lahendus IT Grupilt

Uus VPN lahendus on eelmisest kuni 30 korda kiirem. Kui vana VPN lahenduse tüüpiliselt andmeside kiirus oli 10-20 Mbit/s, uue versiooni maksimumkiiruseks on 300 Mbit/s.

VPN e. Virtual Private Network võimaldab luua turvalise privaatvõrgu geograafiliselt hajusalt paigutatud ettevõtte pea- ja harukontorite vahel. Selleks kasutatakse olemuselt mitteturvalist ja odavat internetiühendust. Ülekantavad andmed krüpteeritakse tugevalt Privador VPN seadme poolt, maailmas laialt kasutatava 3DES tugeva krüptimisalgoritmi abil. VPN võimaldab ettevõtte arvutivõrku koos kõikide ressurssidega kasutada igast arvutitöökohast, olenemata selle geograafilisest asukohat.

Privador VPN võimaldab salastada ka VoIP (Voice over IP e. internetitelefoni) liiklust, välistades selle pealtkuulamise.

Kiiruse poolest edestab Privador VPN System sama hinnaklassi konkurente mitmekordselt. Sarnast läbilaskevõimet pakkuvad konkureerivad lahendused maksavad paarisaja tuhande krooni ringis, Privador VPN System aga tunduvalt vähem.

Seoses uue põlvkonna väljatoomisega, on saadaval kolm eri võimsusega toodet erinevate vajadustega kliente silmas pidades. Toodetele on pandud rõivastelt tuttav nimeskeemile - S, L ja XL.

Kõige soodsam ja pisem on VPN S, kiirusega umbes 10 Mbit/s. VPN S sobib kodutöö punktidesse või paari arvutitöökohaga harukontorisse. Väikeste gabariitiga seadme suure töökindluse tagab fakt, et seadmes puuduvad liikuvad osad nagu ventilaatorid ja kõvaketas.

Võimsamad lahendused VPN L ja VPN XL on räkitavad, ehk spetiaalsetesse serveri kappidesse paigutatavad. Mõlema seadme kõrgus on 1U (4,45 cm).

Keskmise jõudlusega VPN L, läbilaskevõimega 120 Mbit/s, sobib näiteks keskmise surusega firma harukontorisse. Võimsaim VPN XL, läbilaskevõimega 300 Mbit/s, sobib aha juba suurfirmade serveri juurde ja suuremat läbilaskevõimet vajavatesse harukontoritesse.

Autor: Alar Pardla

Hetkel kuum