Ülo Toomsalu • 7. oktoober 2005 kell 6:30

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Loode-Venemaa juhtiv elektritootja vapustas eile Eesti poliitikuid sooviga võtta osa Narva Elektrijaamadest rendile.

Maanteeamet valmistub suurejoonelisteks ehitustöödeks Tallinna?Narva trassi Väo?Maardu lõigul, kuhu on kavas rajada kolm mitmetasandilist ristmikku ning ehitada kuuerajaline tee.

Raudteeoperaatoriga Spacecom ning transiidifirmadega EOS ja Trendgate ühte Severstali kontserni kuuluv Läti metallifirma Severstallat nõuab Galvexilt viis miljonit dollarit (65 miljonit krooni).

Kalevilt endise tootmishoone rentinud politseiamet ja piirivalveamet maksavad ligi 35 miljonit krooni aastas firmale, mille omanikud peituvad advokaadibüroo taha.

Postimees:

Möödunud reedel andis prantsuse suursaadik Eestis Prantsuse riigi nimel kirjanikule, tõlkijale ja mõtlejale Arvo Valtonile üle väärika Prantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordeni, millega kaasneb rüütliseisus.

Euroopa Komisjon tahab kärpida liikmesriikide monopoolsete lotokorraldajate tiibu, mis võib ka riikliku Eesti Loto kõrvale tuua uusi konkurente ning lotosõpradele rohkem mänge ja suuremaid võite.

Tallink Grupp on valinud avaliku aktsiamüügi (IPO) korraldajateks Citygroupi kõrval Ühispanga ja Suprema ning võib suure tõenäosusega juba sel aastal oma aktsiad Tallinna börsil noteerida.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ennustab Postimehele antud intervjuus, et kohalikud valimised kujunevad neljale parteile elu ja surma küsimuseks.

Pärnu Postimees:

Kuigi Vana-Pärnu kaubasadama juurdepääsuteel on mitu pidu peetud, pole teel siiani kasutusluba ning seaduste kohaselt peaks linnavalitsuse ehitusjärelevalve teenistus seal liikluse sulgema.

Hetkel kuum