ÄP fototoimetus • 16. oktoober 2005 kell 22:00

Rae vald riskib Savisaartele vastu tulles

Fixor Holding võitis Kalevi tootmishoone kõrval paikneva ligi 20hektarilise maatüki enampakkumise augustis, pakkudes selle eest ligi 25 miljonit krooni. ETK pakkus ligi 20 miljonit krooni. Fixor Holding tasus vallale tagatisraha 1,5 miljonit krooni.

Pakkumise tingimustes oli klausel, mille kohaselt ostu-müügileping tuli sõlmida septembri lõpuks, vastasel juhul jääb tagatisraha vallale. Vald on lepingu sõlmimise tähtaega pikendanud, tuues selleks eri põhjusi, alates notariaja saamisest ja lõpetades ostja vastamata küsimustega.

?Tagatisraha jääb igal juhul vallale, kui ostja alt ära hüppab,? ütles Rae vallavanem Raivo Uukivi. Tema sõnul on vald Fixor Holdingule andnud lepingu sõlmimiseks aega nädala lõpuni, siis korraldatakse uus enampakkumine.

Uukivi ütles, et kõnealune maatükk on olnud müügis mitu korda ning ostuhuvi pole olnud väga suur. ?Seetõttu hoiame iga huvilist. Praegu on meie huvi, et saaksime maksimaalselt suure summa maatüki eest Jüri gümnaasiumi tarbeks,? ütles ta.

Fixor Holding on kinnitanud oma soovi maatükk osta ning andnud mõista, et selle finantseerimiseks käivad pangaga läbirääkimised. Firma juht Erki Savisaar on öelnud, et maatükiga seotud küsimused puudutasid detailplaneeringut.

Erki Savisaare sõnul loodavad nad selle nädala lõpuks ostu-müügilepingu ära sõlmida. ?Hetkel käivad pangaga läbirääkimised, kus edasiminek on tuntav,? ütles Erki Savisaar. Kui järgmisel nädalal tehingut lõpetada ei õnnestu, püüab firma Savisaare sõnul vallaga leida mingi lahenduse.

Küsimusele, miks tegi Fixor Holding pakkumise maatüki ostuks, kui kõik kitsendustega seonduvad detailid selged ei olnud, ütles Savisaar, et küsimused avastati hiljem.

Autor: ÄP

Hetkel kuum