• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  ITee uudistooted

  Konica Minolta esitles 7. oktoobril Berliinis seitset uut printerimudelit ning näitas ka kuut prototüüpi, mida täna veel osta ega tellida ei saa.
  Esitletavad seadmed algasid kodudesse mõeldud väikestest mustvalge trükiga seadmetest ja lõppesid 105 värvilehekülge minutis printiva Bizhub Pro 1050 printer-koopiamasinaga. Sellised seadmed on omadustelt ja hinnalt mõeldud suurde kontorisse või pisematele trükikodadele.
  Konica Minolta PagePro 1390MF on multifunktsionaalne kontoriseade, mis prindib, skannib, kopeerib ja saadab ning võtab vastu fakse. See uudistoode on väikekontorisse või koju sobiv suhteliselt kiire masin. Konica Minolta PagePro 1390MF prindib ja kopeerib kiirusega kuni 20 lehekülge minutis. Ka saab sellest seadmest otse skannida dokumente arvuti kõvakettale või saata automaatselt e-posti aadressile ilma arvutis selleks mingeid programme avamata.
  Berliinis prototüübina väljas olnud Konica Minolta PagePro 1400W on väike- või kodukontori jaoks mõeldud tööriist, mis suudab välja trükkida kuni 16 mustvalget lehte minutis. Esimese lehe väljatrükkimiseks kulub 13 sekundit. Mõlemal seadmel käib ühendus arvutiga USB 2.0 liidese kaudu.
  Novembris jõuab Euroopa turule Sony uue tooteseeria esikmudel Cyber-shot R1. Selles on Sony teatel esmakordselt digifotograafia ajaloos ühendatud 10,3megapiksline CMOS-sensor ja Carl Zeissi lainurkoptika. Objektiivi fookuskaugus on 24?120 mm. Kaameral on ka nn sebrafunktsioon üle- ja alasäritatud alade määramiseks.
  Pildistamisteave on jälgitav kaamera kahetolliselt vedelkristallekraanilt või elektroonilisest pildiotsijast. Kaamera sarivõtte kiirus on kolm kaadrit sekundis. Üks uue kaamera kiiduväärt omadusi on kaua vastu pidav aku, sellega saab ühe laadimistsükliga teha kuni pool tuhat fotot. R1 toetab PictBridge-tehnoloogiat ehk piltide kaamerast otse fotoprinterisse saatmist. Uus Sony digikaamera on suunatud edasijõudnud fotohuvilisele. Kaamera menüü keelte seas on ka soome ja vene keel. R1 töötab n-ö vaikses re?iimis, nii ei häiri katiku heli näiteks muuseumis pildistamisel. Novembri keskel müügile jõudva Sony R1 hind peaks olema üle 13 000 krooni.
  Hewlett-Packard tõi turule kolm uut kodukasutaja lauaprinterit. Uued printerid HP Deskjet 5940, Deskjet 3940 ja Deskjet 5440 sobivad kodukasutajale, kellel on vaja trükkida nii tavalisi dokumente kui ka fotosid, kuid kellele on olulised nii seadme mõõtmed kui hind. Nende väikeste ja mitmekülgsete printeritega saab kodus tehtud kõik vajalikud printimistööd. Printerites on kasutusel käesoleval aastal turule toodud Vivera tindid, millega prinditud fotode kvaliteet säilib katsetuste kohaselt sada aastat. HP Deskjeti printerid trükivad nii tavamõõdus 10×15 cm kui A4-formaadis pilte.
  HP Deskjet 3940 on printer, millega on minutiga võimalik trükkida 16 mustvalget ning 12 värvilist lehte. See sobib nii dokumentide kui ka värvifotode printimiseks. Seadme kaal on kaks kilo. HP Deskjet 3940 hind Eestis on 850 kr.
  Foto- ja dokumendiprinter HP Deskjet 5440 trükib minutiga 22 mustvalget ja 21 värvilist lehte. 10×15 cm mõõdus fotode printimise aeg on 27 sekundit. HP Deskjet 5440-l on ka fotokaamerast ilma juhtmeta printimise võimalus. Printeril on täiendav nupp, mis võimaldab vajadusel printimise ka katkestada. Hind Eestis orienteeruvalt 1400 kr.
  HP Deskjet 5940 on kolmest kiireim, trükkides minutiga 30 mustvalget ja 24 värvilist lehte. 10×15 cm suurune foto valmib 27 sekundiga. Hind Eestis orienteeruvalt 1800 kr.
  Canon Selphy CP710 on universaalne, kompaktne fotoprinter, mis trükib foto vaid minutiga. CP710 toetab Canoni otseprintimise ja PictBridge?i funktsioone, sh täisformaadis ääristeta printimist, kuupäeva ja registri printimist. Ühilduvatest Canoni kaameratest saab printida ka ID-fotosid ja kaadreid videostseenidest. Uus printer toetab levinumaid mälukaarte. Kasutajad saavad kujutise valimist ja printimist juhtida 1,5tollise vedelkristallekraani abil.
  CP710 väljaprindid viimistletakse kestva, kõrgläikega kaitsekihiga, mis kaitseb igapäevaselt pritsmete, peale kukkuvate piiskade ja kleepuvate sõrmejälgede eest.
  Uus printer tarnitakse koos Easy-PhotoPrinti tarkvaraga Windowsi-põhistest arvutitest printimiseks. See sisaldab funktsioone nagu näo teravustamine fookusest väljas oleva näo korrigeerimiseks ja punasilmsuse korrigeerimine. Printeri kaasaskandmise teeb mugavaks integreeritud USB-kaabel. Printer maksab 2700 kr.
  Sony Ericsson plaanib alustada mobiilse muusikaturu vallutamist uudse mobiiltelefoniga Walkman. Oktoobris Eestis müügile jõudnud esimene Walkman-seeria mobiil Sony Ericsson W800i võimaldab peale tavapärase helistamise ja lühisõnumite saatmise kuulata ka muusikat, teha pilte ja videosid. W800i ühendab endas mobiiltelefoni, digitaalse muusikapleieri, sisselülitatuna kuni 15 tundi kestva aku ja kahemegapikslise digikaamera.
  Walkman-seeria mobiilne digipleier on varustatud stereo-kõrvaklappidega, kuulata saab MP3- ja AAC-formaadis muusikafaile. Mobiiliga kaasas olev poolegigabaidine mälupulk lubab salvestada ligi 150 muusikapala või 10?12 täispikka CDd, mobiili enda mälumaht on 34 megabaiti. USB-ühenduse abil saab tõmmata muusikafaile telefoni otse CD-plaadilt. Tarkvara võimaldab muusikafaile ka lihtsalt leida, sirvida, sorteerida ja kustutada.
  Muusikapleierit saab käsitseda üheainsa nupu abil, mis muusikapalasid käivitab, katkestab ja lõpetab. Pleierit ja telefoni on võimalik kasutada ka eraldi, nii saab lennukis telefoni välja lülitada, jäädes muusikapleierit edasi kasutama.
  W800iga muusikat kuulates ei jää sissetulev kõne märkamata, sest helin suunatakse ka läbi kõrvaklappide. Kui kasutaja soovib kõne vastu võtta, seiskub muusika kõne ajaks ning jätkub kõne lõppedes samast kohast. Telefonis on ka RDS-toega digitaalne raadio, jaamade mällu panekuks on 20 mälupesa.
  W800i kaamera juurde kuuluvad automaatne fokuseerimine, välk, aktiivne objektiivikate ja digitaalne kaameraliides. Uus telefon-pleier kaalub alla saja grammi. Kolmesageduslik Sony Ericsson W800i jõudis müügile oktoobris ja maksab 7000 kr.
  Autor: ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Egle Heinsar: edukas Eesti algab vaesteta ühiskonnast – 220 eurot kuus kõige haavatavamatele
Tõeliselt edukas riik saame olla alles siis, kui meil pole vaeseid. Kui me ei jõua teha tervet kodanikupalka, tehkem sellest veerandki – kõige haavatavamale ühiskonnakihile, kirjutab sotsiaaldemokraat Egle Heinsar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tõeliselt edukas riik saame olla alles siis, kui meil pole vaeseid. Kui me ei jõua teha tervet kodanikupalka, tehkem sellest veerandki – kõige haavatavamale ühiskonnakihile, kirjutab sotsiaaldemokraat Egle Heinsar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Sendipidude nõutuim artist Rahakratt hullutab masse
Eesti üks armastatumaid rahablogijaid Rahakratt avaldas nipid, kuidas palka juurde norida, pangaonudelt laenuintressi alla tingida ja rotina vetsu minnes sealt miljonärina väljuda.
Eesti üks armastatumaid rahablogijaid Rahakratt avaldas nipid, kuidas palka juurde norida, pangaonudelt laenuintressi alla tingida ja rotina vetsu minnes sealt miljonärina väljuda.
USA sätib plaani, et takistada Venemaa sissetungi Ukrainasse
Ameerika Ühendriikide president Joe Biden valmistab ette samme, et Vladimir Putini juhitaval Venemaal oleks raske hõivata Ukraina, vahendab Reuters.
Ameerika Ühendriikide president Joe Biden valmistab ette samme, et Vladimir Putini juhitaval Venemaal oleks raske hõivata Ukraina, vahendab Reuters.
Kinni läinud panga omanikud jäid kohtus lõplikult kaotajaks
Kolm aastat tagasi suletud Versobanki omanikud üritasid Euroopa Liidu Kohtus põrmustada finantsinspektsiooni otsust pank kinni panna, kuid kaotasid vaidluse.
Kolm aastat tagasi suletud Versobanki omanikud üritasid Euroopa Liidu Kohtus põrmustada finantsinspektsiooni otsust pank kinni panna, kuid kaotasid vaidluse.