Linnugripivastase ravimi omaja Roche aktsia investorite huviorbiidis

?veitsi suurim ravimitootja Roche on hetkel ainuke, kellel on välja töötatud linnugripi vastu mõjuv ravim Tamiflu, aktsiale oodatakse kiiret tõusu.

?veitsi suurima ravimitootja Roche ravim Tamiflu vähendab oluliselt linnugripi sümtomeid, mille esimesed juhud Euroopas avastati möödunud nädalal Rumeenias.

Analüütikute hinnangul on uudis teinud investoritele atraktiivseks Roche aktsia. Roche otsib hetkel partnereid, et hakata suuremates kogustes tootma ravimit Tamiflu. Euroopa Liit on teatanud, et linnugripi epideemia võib tappa miljoneid inimesi ja on palunud valitsustelt ravimifirmadele Roche, GlaxoSmithKline?i ja Sanofi-Aventis ravimi täiustamiseks anda rahalist toetust.

Roche teatab oma kolmanda kvartali tulemused selle nädala kolmapäeval, vahendas Bloomberg. Analüütikud ennustavad, et kompanii käive on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvanud 15 protsenti. Roche aktsia on kolmandas kvartalis tõusnud 2,5 ja sel aastal kokku 41 protsenti.

Ainsaks teiseks teadaolevalt linnugripi viirustüve vastu toimivaks ravimiks on Suurbritannia ravimitootja GlaxoSmithKline?i ravim Relenza ehk zanamiviir, ent seda preparaati tuleb sisse hingata, mis muudab selle kasutamise lastel ja eakatel patsientidel problemaatiliseks.

Hetkel kuum