24 oktoober 2005

Euroopa börsid: Taani telekomifirma TDC teeb ilma

Euroopa börsidel teeb täna ilma Taani suurima telekomifirma TDC aktsia, kuna firma olla huvitatud Rootsi kaabeloperaatorist Com Hem AB.

TDC aktsia on tõusnud täna Kopenhaageni börsil 2,4%, tasemeni 335,5 Taani kroonini. Aastaga on telekomifirma aktsia kosunud juba ligi 57%.

Taani ajaleht Berlingske Tidende kirjutas nädalavahetusel, et TDC on huvitatud Rootsi kaabeloperaatorist Com Hem AB. Ajaleht ei kirjutanud, kellelt antud info pärineb. Ka TDC pressiesindaja ei soovi antud spekulatsiooni kommenteerida.

Lisaks tõstis UBS analüütik Ulrich Rathe aktsia hinnasihti 289 kroonilt 320 kroonini, jättes väärtpaberi soovituseks ?neutraalne?.

?Me näeme kiirenenud konsolideerumist Euroopa ja Põhjala telekomiturul,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg eQ Bank analüütik Jari Honko.

Ühinemine aitab telekomifirmadel kasvatada oma kliendibaasi, vähendada kulusid kui ka konkurentsi, mis sunnib pidevalt oma teenuste hindu alandama.

Väga hästi on täna Kopenhaageni börsil liikunud sealse lennujaama aktsia (26%, tasemeni 1982 krooni). Macquarie Airports tegi nimelt firmale Copenhagen Airports pakkumise hinnaga 2000 krooni aktsia kohta.

Helsingi börsil on väga hästi liikunud liftitootja Kone (5,1%, 54,65 eurot). Firma teatas täna, et kutsub järgmisel kuul kokku aktsionäride erakorralise koosoleku. Ühe päevakorrapunktina on arutuse all aktsiasplitt (iga aktsia kohta lastakse lisaks välja üks uus aktsia).

Korralikult on liikunud ka Soome tarkvaratootja Tekla (4,6%, 3,40 eurot), mis tõstis oma selle aasta kasumiprognoosi. Oma kolmanda kvartali tulemused avaldab Tekla sel reedel.

Hetkel kuum