Villy Paimets • 25. oktoober 2005 kell 22:00

Rae vallavalitsus ja OÜ Fixor Holding sõlmisid maamüügi lepingu

Rae vallavanem Raivo Uukkivi ise eile teemat kommenteerida ei soovinud, öeldes, et tehing on sõlmitud ja pressiteade on välja saadetud.

Pressiteate kohaselt otsustas valla volikogu korraldada sel aastal mitu maaüksuste enampakkumist. Pärast esimest õnnestunud enampakkumist pandi pakkumisele maaüksus nimega Kurekivi (38 ha). Enampakkumine ebaõnnestus. Rae vallavolikogu otsustas jagada maaüksuse neljaks katastriüksuseks, millest ühe on nüüd ostnud OÜ Fixor Holding.

Maa pandi neljas osas müüki. Esimesel jagamisejärgsel enampakkumisel osales kaks pakkujat ? ETK ja OÜ Fixor Holding.

ETK pakkus Kuremaa nime kandva katastriüksuse eest 9,6 miljonit krooni. Kaubanduskontserni pangagarantii lõppes aga Rae valla selgituse kohaselt enne õiget aega ja ta ei saanud seda maad osta. Kuremaa üksus läheb uuesti enampakkumisele ilmselt järgmisel nädalal, märkis Rae vallavalitsus.

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare perefirma OÜ Fixor Holding ostis aga ära Kurepõllu nime kandva maaüksuse, pakkudes 20 hektari suuruse maa eest 24,8 miljonit krooni, ETK jäi selles pakkumises teiseks.

Samas venis kuu aega maamüügi vormistamine Fixor Holdingule. ?Kuna kinnistu oli jagatud katastriüksusteks ja need omakorda polnud veel kinnistatud, tekkisid ostjal juriidilist laadi küsimused, mis puudutasid katastriüksustele esitatavaid kitsendustingimusi,? oli kirjas valla eilses pressiteates. ?Siit johtuvalt venis ka müügitehingu sõlmimine.?

ETK on andnud mõista, et võib selle tehingu protestida, kuna tal oli teiseks jäänud ostusoov. ?ETK-le pole ühegi õigusaktiga tekkinud õigust teise pakkujana astuda OÜ Fixor Holdingu asemele, seega pole tal võimalust spekuleerida kahjunõuetega,? kommenteeris seda eilne Rae valla pressiteade.

ETK kommunikatsioonijuht Ingrid Eyland-Kuure ütles eile, et konsulteeris äsja juristiga ja nad jäävad seisukoha juurde, et otsustavad paari nädala jooksul, kas esitavad kahjunõude valla vastu.

Hetkel kuum