26. oktoober 2005 kell 11:00

Vare: Äripäeva loogika kohaselt peaks minu tegevusele kehtestama ärikeeld

Raivo Vare vastab tänases Äripäevas ilmunud artiklitele, kuna need heidavad halba varju tema tegevusele.

26. oktoobri Äripäevas avaldatud artikkel pealkirjade all ?Ülikasumlik diil? ning <#?Raivo Vare sai magusa tüki Narva Elektrivõrgust?=http://www.aripaev.ee/3020/uud_uudidx_302010.html> seob minu kui endise Erastamisagentuuri nõukogu liikme kahe nelja aastase vahega toimunud sündmusega viisil, mis heidab halba varju minu tegevusele. Seetõttu pean vajalikuks kommenteerida Äripäevas esitatud väiteid.

Viimase 15 aasta jooksul olen oma tegevuses Eesti Vabariigi Riigiministrina, Eesti Vabariigi Teede- ja Sideministrina, arvukate nõukogude liikmetena, AS Pakterminali juhatuse esimehena ning nüüd ka Eesti Raudtee arendusdirektorina puutunud ilmselt kokku kõigi võimalike infrastruktuuriettevõtetega Eesti Vabariigis.Samuti tunnen enamikku transiidi ning infrastruktuuri valdkonnas tegutsevaid inimesi, mitmeid neist väga hästi.

Kõik oma senised tööpakkumised olen pakkujate sõnul saanud tänu oma teadmistele ning kogemustele infrastruktuuri ja transiidi valdkonnas.

Tänase Äripäeva artikli loogika kohaselt peaks aga minu edasisele tegevusele Eesti Vabariigis kehtestatama ärikeeld, kuna ühel või teisel moel olen oma elu jooksul pidanud vastu võtma väga erinevaid otsuseid, mis puudutavad Eesti infrastruktuuride arengut.

Äripäeva ajakirjanik Erki Freibergi käsitluses olen juba ette süüdi mõistetud, sest kuidas muidu käsitleda tema poolt mulle algatuseks esitatud küsimust minu osaluse kohta AS Narva Eletktrivõrkudes: ?Kas te lootsite, et keegi ei saa teada??. Juhin siinkohal ka Äripäeva tähelepanu asjaolule, et minu osaluse omandamine investeerimisfirmas, millel on muuhulgas ka osalus AS Narva Elektrivõrkudes, on avalik juba kolm aastat.

Juhin taas tähelepanu asjaolu, et osaluse omandamine ei toimunud mitte varem kui neli aastat peale minu osalemist Erastamisagentuuri nõukogus, kus otsustati Narva Elektrivõrkude erastamise küsimusi.Juhin Äripäeva tähelepanu ka asjaolule, et osaluse väärtus ei pruugi müügiolukorras olla sugugi 35 miljonit krooni, vaid oluliselt väiksem arvestades ettevõtte kohustusi.

Arvukate skeemidega vürtsitatud süüdistus ajalehes kõlab küll hästi kokku viimasel ajal Eesti ärielus aset leidnud uudistega, kuid kinnitan siinkohal, et olen süüdi vaid selles, et tunnen Eestis paljusid inimesi ning tunnen hästi infrastruktuurivaldkonda. Ma ei saaks leppida sellega, et minu mitmed aastad tagasi toimunud karjäär riigisektoris muudaks võimatuks hea maine omamise ning äritegevuse erasektoris kuni kõigi aegade lõpuni.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum