Erki Freiberg • 27. oktoober 2005 kell 7:28

Enamik ettevõtteid kasutab internetti

Interneti-ühendus oli 2004. aastal 91%-l ettevõtetest, teatas Statistikaamet.

Ettevõtted kasutavad Internetti peamiselt info otsimiseks ja pangateenuste tarbimiseks.

Ettevõtted kasutasid Internetti aktiivselt ka avaliku sektoriga suhtlemiseks ? 87% ettevõtteid info ja 81% blankettide saamiseks ning 64% elektrooniliseks asjaajamiseks.

Veerand ettevõtetest kasutas Internetti toodete või teenuste soetamiseks, digitaaltoodete (muusika, vabavara, mängud) vastuvõtmiseks ning koolituse pakkumise või otsimise eesmärgil.

Tellimusi võttis Interneti teel vastu 8% ettevõtetest.

Enimlevinud oli Interneti ADSL ja SDSL püsiühendus, mis oli kahel kolmandikul ettevõtetest. ?Nende püsiühenduste populaarsus on aasta-aastalt kasvanud,? märkis juhtivstatistik Kadi Leppik. See on kaasa toonud sissehelistamisteenust kasutatavate ettevõtete arvu vähenemise, mis mullu langes 2001. aastaga võrreldes 14%-ni.

Stabiilseks on jäänud nende ettevõtete arv, kes kasutasid püsiühendust ISDN-liini kaudu. Eelmisel aastal kasutasid ettevõtted vähem juhtmeta Interneti-ühendust ning püsiühendust kaabel-TV kaudu.

2004. aastal kasutas igapäevatöös arvutit 94% ettevõtetest. Ettevõttes oli keskmiselt 12 arvutit, neist 11 Interneti-ühendusega. Kõige enam arvuteid oli posti- ja telekommunikatsiooniettevõtetes ning kõige vähem hotellides ja restoranides.

Hetkel kuum