28. oktoober 2005 kell 13:10

Börsiülevaade: Kalev jätkab nõrgalt

Toiduainetootja ja kinnisvaraarendaja Kalevi aktsia jätkab nõrgalt. Aktsia sulgus täna mitte kaugel oma viimase neljateist kuu madalaimast tasemest.

Kalevi aktsia peatus 0,85 eurol (13,30 krooni) ehk 5,6% miinuses. Konkreetse päeva langusnumbrit ei saa väärtpaberi laia ostu- ja müüginoteeringu vahe pärast väga tõsiselt võtta. Samas ei kõhkle vist keegi, et ettevõttel on probleemid ning seda näitab ka aktsia praegune hinnatase.

Kalevi aktsia liigub hetkel oma viimase neljateist kuu madalaima taseme (0,83 eurot = 12,99 krooni) juures. Veebruari alguses saavutatud 1,79 eurose (28,01 krooni) hinnaga võrreldes on aktsiahind pooldunud.

Aktsia languse taga on nii pea kohal kõlkuv suhkrutrahv, halvenenud majandustulemused kui ka kahtlust äratanud kinnisvaratehingud.

Põllumajandusministeeriumi otsuse kohaselt oli enne Euroopa Liiduga liitumist Kalevil 15600tonnine üleliigne suhkruvaru, kirjutas tänane Eesti Päevaleht. Järgmise kuu lõpuks peab olema Kalev suhkrukoguse, mis peaks piltlikult terve hektari suuruse maa-ala kuni 2 meetri kõrguseni ära katma, turult kõrvaldama. Vastasel juhul võib ettevõtet ähvardada suhkrutrahv, mille suuruseks hinnatakse umbes 130 miljonit krooni. See on võrdne poolega ettevõtte omakapitalist.

Kalev on maksuameti otsuse kohtus vaidlustanud, kuid selge on, et see segadus investoritele ei meeldi.

Möödunud reedel tugevad kvartalitulemused avaldanud Baltika tõus ei lõppenud ka täna. Väärtpaberi sulgemishinnaks jäi 9,2 eurot (143,95 krooni) ja plussiks 1,1%. Pärast tulemuste teatavakstegemist on tõusu kokku juba üle 16%.

Vaikset tugevnemise märki näitas täna nädalapäevad allpool 7,4 euro (115,78 krooni) taset püsinud Eesti Telekomi aktsia. Väärtpaber sulgus 7,44 eurol (116,41 kroonil).

Hetkel kuum