Ülo Toomsalu • 1. november 2005 kell 5:34

PM: Maaülikool teenib kinnistutega miljoneid

Eesti Põllumajandusülikool on tänavu teeninud üle 11 miljoni krooni, müües ülikoolile tarbetuks tunnistatud kinnisvara.

Toekat lisa tõotab peagi Vaksali 53 kinnistu müük. Tootmis- ja laohoonega ligi 12 000 ruutmeetri suuruse maatüki alghinnaks on määratud 3 650 000 krooni ja selle ostuks pakkumiste esitamise tähtaeg on tuleva nädala algul, kirjutab Postimees.

Põllumajandusülikooli haldusdirektor Jüri Kirss ütleb, et arvestades üle ootuste suurt huvi, on põhjust loota, et tegelik müügihind tuleb alghinnast üksjagu kõrgem.

Kuidas see suur huvi numbriliselt väljendub ehk kui palju on pakkumisdokumente välja võetud, ei tahtnud ta avaldada, viidates enampakkumist korraldavate kinnisvaraekspertide soovitusele enne enampakkumise lõppu selliste numbritega avalikult mitte esineda.

Kõnealune Vaksali tänava maja on kunagi ehitatud Eesti Loomakasvatuse ja Veterinaaria Instituudile laohooneks, selle küljes on ka olmeplokk. Põllumajandusülikoolile on hoone olnud aastaid tarbetu.

Põllumajandusülikool on ruumilis-territoriaalse arengukava läbi vaadanud ka aasta algul seoses struktuurireformiga ametisse astunud uute direktoritega ning on seisukohal, et tarbetut vara, mida oleks otstarbekas võõrandada, on veelgi.

Müügiootel on enam kui kuue hektari suurune maatükk Ehitus Service"i ja Lõunakeskuse taga ja mittevajalik kinnistu Rõõmu teel.

Tarbetu kinnisvara müük on aga Kirsi sõnul võimalus teenida investeeringuteks raha olukorras, kus riik ülikoolidele selleks raha andma ei kipu.

Hetkel kuum