3. november 2005 kell 22:00

Automüüjad jäävad üheksa kuuga rahule

?Turg on rohkem kasvanud, kui eeldasime seda eelmine aasta eelarvet tehes,? kiitis Veho Eesti juht Ando Nõel. Kuigi 514miljonilise käibe ning 14 miljoni kroonise kasumiga jäi Nõel rahule. Edu saladuseks pidas Nõel head reklaami. Aasta lõpuks ootab ettevõte üle 600 miljoni krooni suurust käivet.

Kergelt head tulemused automüüjatele kätte tulnud pole. ?Tegelikult on see ikkagi kolm-neli aastat tehtud kõva tööd,? kinnitas Amserv Grupi juht ja üks omanikest Raivo Kütt. Tänavuse üheksa kuu käive tuli üle kui 200 miljoni krooni võrra suurem kui eelmisel aastal ? 931 miljonit krooni. Kasum oli firmal kaks korda suurem.

Müüdavaim auto Amservis ja riigis on endiselt Toyota, kui nii edasi läheb, on ettevõte juba hädas laovarudega. ?Prognoosin, et sel aastal erilist langust ei tule,? lisas Kütt tulevikust rääkides.

BMW ning Mini mudeleid esindava United Motorsi juhi Kaljo Karilaidi sõnul oli tänavune turukasv lausa kaks korda suurem, kui ta algselt ennustanud oli. 258 miljoni kroonise käibe ning 8,9miljonilise kasumi eest tänab Karilaid klienditeeninduse paranemist.

Enimmüüdud mudelid oli United Motorsis kolmanda ja viienda seeria BMWd, aga ka maastur X5, mis näitab, et huvi ei kasva ainult väiksemate autode vastu.

Korea Auto käive kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 16 miljoni võrra ning kasum 3 miljoni võrra. Eelmise aasta kahjumiseisust välja tulnud Korea Auto juhi Ivo Kasaku sõnul tulemusi laita ei saa. ?Muutusi on palju tehtud,? sõnas ta ning täpsustas, et kui varem kulutati rohkem raha reklaamile, siis tänavu vähem, müük aga suurenes ikkagi. Müüdavaim auto oli Hyundai Getz. Kas viimane kvartal läheb paremini, Kasak öelda ei osanud.

Konkurentsitult edukaim oli endiselt Silberauto, turundusosakonna juhi Helena Hyldahli sõnul just tänu uute mudelite müügiletulekule. Käive oli eelmise aasta 1,5 mld krooni asemel tänavu kolmandas kvartalis 1,9 mld. Liidripositsioon seega garanteeritud, sellest loobuda kavatsust ei ole.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum