ÄP fototoimetus • 9. november 2005 kell 22:00

Microsoft tõi turule uued tooted

Teisipäeval tutvustas Microsoft uusi tooteid SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ja BizTalk Server 2006. Lisaks ettevõtetele ja IT-asjatundjatele suunatud versioonidele tõi Microsoft turule tudengitele ja hobikasutajatele mõeldud tasuta seeria.

Uus SQL Server 2005, Visual Studio 2005 ja BizTalk Server 2006 põhinevad Windows Server 2003-l ning Microsoft .NET-il ja pakuvad IT-asjatundjatele rakendusplatvormi ühes veebipõhise toega.

Uued platvormid hõlmavad laia valikut arendusvahendeid ja serveritarkvara, mille integreerimisel kaovad piirid tarkvaraarhitektide, testijate, arendajate ja projektijuhtide vahel. Tänu sellele paraneb keskkonnaülene koostöö ja väheneb tarkvara loomiseks, arendamiseks ning haldamiseks kuluv aeg.

Uued tooted ühilduvad kõikide Microsofti ärilahendustega ja koostalitusvõime suurendamiseks on BizTalk serveri ettevõtetele mõeldud ning standardversiooniga tasuta kaasas 16 ühilduvuse adapterit (sh PeopleSoft, Siebel, Oracle Database Connector ja Oracle Application Suite ärirakendustele).

Ühtlasi keskendub Microsoft üha enam rollipõhisele tarkvarale, kus arvestatakse erinevate kasutajate vajadusi alates hobikasutajatest ja lõpetades tarkvaraarhitektidega. Näiteks on ettevõte arendanud hobi- ja akadeemilistele kasutajatele Express perekonna, kuhu kuuluvad Visual Studio 2005 Express ja SQL Server 2005 Express. Nii saavad IT-tudengid luua õppimiseks ja isiklikuks kasutamiseks Windowsil põhinevaid rakendusi ja veebilehekülgi. SQL Server 2005 Express-seeria toode on huvilistele tasuta.

Autor: ÄP

Hetkel kuum