Raivo Sormunen • 10. november 2005 kell 22:00

Cisco pettis käibeprognoosiga investorite ootusi

Võrguseadmete tootja ootab praeguselt kvartalilt (ettevõtte jaoks on tegemist 2006. aasta teise kvartaliga) 8?9% võrra suuremat käibe kasvu, Wall Streeti analüütikute keskmine ootus oli veidi üle 10%.

Samas prognoosis ettevõte, et käimasoleva majandusaasta käibe kasv küündib 12 protsendini ning järgnevatel aastatel koguni 15 protsendini. Kuid tundub, et neid numbreid turg jällegi ei suuda uskuda.

?Kui ettevõtted muutuvad suureks, siis nende kasv aeglustub. Cisco väidab, et ta on kasvufirma ja selle nimel pingutatakse,? ütles uudisteagentuurile AP Victory Capital Managementi analüütik Jean Liu.

29. oktoobril lõppenud esimeses kvartalis teenis Cisco kasumit 1,26 miljardit dollarit ehk 0,20 dollarit aktsia kohta (aasta tagasi vastavalt 1,4 miljardit ja 0,21 dollarit).

Käive hüppas võrreldes aastatagusega 10% ja küündis 6,55 miljardi dollarini.

Kasumit vedasid võrreldes möödunud aastaga alla uued raamatupidamisreeglid, mis sunnivad firmasid võtma oma kasumiaruannetes arvesse optsioonikulusid.

Viimases kvartalis ulatus Cisco optsioonikulu 228 miljoni dollarini.

Ettevõtte finantsjuht Dennis Powell märkis kvartalitulemuste kommentaaris, et firma kasumitrend on positiivne, kui nad võrdlevad kasumeid ilma optsioonikuludeta.

Cisco tegevjuht John Cham­bers rõhutas, et ettevõtte käibe kasvu hoidis all Euroopa ettevõtete nõrkus. Samas USA ja Aasia kui arenevad turud näitasid tugevaid tulemusi.

Cisco Systemsi aktsia kaotas pärast tulemuste avaldamist järelkauplemises oma väärtusest ligi 2% ning taandus 17,40 dollarile.

Hetkel kuum