Pille Rõivas • 10. november 2005 kell 22:00

Värvilised moejooned prillimaailmas

Prooviti erinevaid prilliraame, et katsetada, kuidas mõjuvad moesuunad suhteliselt konservatiivsele eestlasele. Eagle Visioni prillipoes ringi vaadates, erinevaid raame proovides ja stilist Jaanika Terasmaaga konsulteerides avastas Anu Vähi, et värvid tõesti panevad näo elama ning tekitavad hea tuju.

?Olen siiani oma prillivalikus olnud suhteliselt konservatiivne ning valinud raami värvi oma juustevärvi järgi. Erinevate värvidega raame proovides tegin ka otsuse ? järgmisi valides proovin julgemalt erineva kuju ja värvidega raame,? oli Vähi kindlameelne ning rahul selle üritusega, sest see andis võimaluse katsetada midagi uut.

Teada on, et uudsed ja huvitavad aksessuaarid annavad väljanägemisele juurde nii uudsust kui ka isikupära. Stilist Jaanika Terasmaa soovitab kokkuvõtlikult: ?Prille peaks kodus olema kui kotte ja kingi ? iga kostüümi juurde sobivad prillid.?

Eagle Visioni prillipoe juhataja Ülle Rugami sõnul on viimaseks uuenduseks prillimaailmas värvid, nii heledad kui ka tumedad, ning erinevate värvide kooslus. Prillimoe mekas Itaalias toimunud prillimessil näidati raamide värvilahendusi, mis toovad ilusat sügishõngu ka meie külma talve.

?Messil olnud kollektsioonidest koosnes enamik plastraamidest, mis on viimasel ajal järjest populaarsemaks muutunud. Värvidest olid esindatud eelkõige säravad ja rõõmsad, mis võivad algul olla eestlastele veidi harjumatud,? rääkis Rugam oma muljetest messilt. Samuti on sügisesed värvid segunenud selle suve trendiga ? kaunistused, disainerilogod üpriski laiadel prillisangadel. Võrreldes varasemaga on tänavu prilliraamide juures rõhutatud eelkõige sangasid, nii värvivaliku kui ka suhteliselt robustsete disainerilogodega. Sangad on viimase trendi järgi kas suhteliselt laiad või kitsad ja voolujoonelised.

Punane raam värvina on kandjale kõige südamelähedasem ja visuaalselt kõige rahulikum. Vaatamata sellele, et need punased prillid tundusid Anu jaoks liiga laiad, olid need siiski piisavalt huvitavad ning kuulusid lemmikute hulka.

Prillide disainer Augusto Valentini, mudel 7966, hind 2100 kr

Kui naine armastab värvi ja soovib teisi üllatada, on tegemist õige valikuga. Selliste prillide kandjat on raske mitte märgata, sest ere roheline tõmbab tähelepanu. Kahjuks olid need prillid Anu jaoks pisut laiad, kuid rõõmsat meelt jõudsid need ikka kandjas tekitada.

Prillide disainer Carolina Herrera, mudel 212 2541, hind 1900 kr

Soliidsed ning meeldivalt modernsed. Silmapaistev roheline värv mõjub rõõmsalt ning annaks justkui energiat juurde. Samas on rohelise tasakaalustamiseks raamideta klaasid, mis annavad silmadele avatust ? raamid ei tõmba kogu tähelepanu ära silmadelt, mis on inimese hinge peegel.

Prillide disainer Carolina Herrera, mudel 212 2768, hind 2800 kr

Suviselt värvilised raamid on hetkel tõeline hitt ? kelmikas, parim võimalus kombineerida rõivastusega, nooruslik. Naised võiksid tõsiselt kaaluda erinevate riietuste juurde vastavate prillide ostmist. Kotte ja kingi ostetakse, miks mitte siis ka prille.

Prillide disainer Carolina Herrera, mudel 212?2540, hind 1900 kr

Tõeliselt moodsa tehnilise lahendusega prillid edukale inimesele. Iga väiksemgi asi peegeldab siiski inimese elustiili, kaasaegset ellusuhtumist ja julgust ? nende prillidega on see tagatud. Valitud prillid kuulusid vaieldamatult Anu lemmikute hulka ? need on huvitava lahendusega ning samas ka mitte liiga silmatorkavad.

Prillide disainer Augusto Valentini, mudel 70085, hind 2200 kr

Kelmikad ning ilmselgelt mõeldud persooni isikupärasemaks muutmiseks. Anu proovis ka samasuguseid musta ja oran?iga prilliraame, kuid sinine sobis talle paremini ning siniseid prilliraame on kergem sobitada riietusega. Nende raamide sinine värv paneb Anu näo särama, kontrast juuste värviga annab efekti.

Prillide disainer K-ACTOR, mudel 667, hind 1300 kr

Hetkel kuum