11. november 2005 kell 7:10

Intel hakkab aktsiaid massiivselt tagasi osta

Maailma suurim mikrokiipide tootja Intel teatas eile, et kulutab 25 miljardit dollarit oma aktsiate tagasiostuks.

Microsofti järel on tegemist suuruselt teise aktsiate tagasiostuplaaniga Ühendriikide ajaloos, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Praegust Inteli aktsiahinda arvestades saaks firma tagasi osta praktiliselt miljard aktsiat oma enam kui kuue miljardi suurusest aktsiakapitalist.

Lisaks tõstis firma kvartalidividende 8 pennilt 10 pennini, tõstes aktsia aastase dividenditootluse 1,6 protsendini.

Nii Intel kui Microsoft istuvad raha otsas ning on otsustanud selle pigem oma aktsionäridele välja jagada kui investeerida ja firmasid üle võtta.

Aktsiate tagasiostmisega väheneb aktsiakapital ning paraneb kasumi aktsia kohta.

Wentworth, Hauser Violich fondivalitseja Tim Allen sõnul ostab Intel omi aktsiaid tagasi kuna firma ei näe, et ükski ettevõte võiks olla nii hea kui ta ise.

?Tänane teade näitab meie kindlust oma kasvu, kasumi ja raha genereerimise potentsiaali osas,? ütles ettevõtte tegevjuht Paul Otellini.

Kolmanda kvartali lõpus oli Inteli kontol raha ja lühiajalisi väärtpabereid 13,9 miljardi dollari eest. Ettevõte oma maksnud alates 1992. aastast dividende välja 5,8 miljardi dollari eest. Sellest 2 miljardit sel aastal.

Möödunud aastal ostsid S P 500 kuuluvad kompaniid Bloombergi andmeil tagasi rekordilises koguses omi aktsiaid ? 197 miljardi dollari eest.

Möödunud aastal teatas Microsoft, et jagab aktsionäridele nelja aasta jooksul välja 75 miljardit dollarit. See plaan sisaldas 32 miljardi dollarist erakorralisi dividende, 30 miljardi dollari eest aktsiate tagasiostmist ja regulaarsete dividendide suurendamist.

Inteli aktsia tõusis eile New Yorgi börsil 1,8%, tasemeni 25,24 dollarit.

Hetkel kuum