11. november 2005 kell 9:02

Maksude harmoniseerimist ei tule ? siseturu volinik

ELi siseturu volinik Charlie McCreevy kritiseeris eile teravalt ELi püüdlusi kehtestada ettevõtete maksustamiseks ühtlane maksubaas.

?Maksude harmoniseerimist päevakorras ei ole ega tule,? ütles endine Iiri rahandusminister McCreevy eile Brüsselis peetud ettekandes. ?Riikidel on vetoõigus ning konkurents välisinvesteeringute riiki saamiseks ? millest oma osa on maksudel ? jätkub,? ütles ta. Maksukonkurents on ELi liikmesriikidele igati ?tervislik?, vahendab Financial Times.

ELi maksuvolinik Lazlo Kovacs õigustab ettevõtete maksubaasi harmoneerimise plaani, kus seadusteni tahetakse jõuda 3-4 aasta pärast, vajadusega mitmes riigis tegutsevate firmade jaoks maksuarvestust lihtsustada ning läbipaistvamaks muuta.

McCreevy sõnul on takistused maksubaasi harmoniseerimiseks praktiliselt ületamatud. ?Ühtse maksubaasi loomiseks tuleks kõigepealt kokkuleppele jõuda, mida arvata maksustava tulu hulka. Kui me sellega oma eluajal peaksime ühele poole jõudma, siis on ehk kolmandik teest käidud. Raskem osa on siis veel ees,? ütles ta.

McCreevy ütles, et pole Brüsselisse tööle tulnud selleks, et toasussides ringi tippida. ?Kui ma ikka tajun, et tees on augud, siis tahan ma neid enne märgata kui ma neisse sisse astun ning tahan hoiatada ka teisi.?

Hetkel kuum