Ülo Toomsalu • 11. november 2005 kell 6:37

Pärnu PM: Uus linnavõim andis YIT Ehitusele korterhotelli ehitamiseks vabad käed

Pärnu poliitikud taganesid valimiste eel välja öeldud seisukohtadest ja lubasid Soome ehitusfirmal randa viiekorruselise korterhotelli ehitada.

Teisipäeval pani uus linnapea Mart Viisitamm volikogu liikmeid informeerimata linnavalitsuse nõupidamise päevakorda kava väljastada YIT Ehitusele Ranna puiestee 9 ärihoone projekteerimise tingimused. Neid tingimusi oli YIT soovinud juba kevadel, kuid eelmine, Res Publica ja Keskerakonna liikmetest koosnev koalitsioon leidis, et sellisel kujul ja sellises mahus pole ehitis neile vastuvõetav, kirjutab Pärnu Postimees.

Abilinnapead Margus Tammekivi ja Raul Sarandi, kes alles 30. septembri Pärnu Postimehes olid seisukohal, et YITi kava ei vasta volikogu kehtestatud detailplaneeringule, vaikisid. Abilinnapea Mart Alliku pealekäimisel otsustati, et projekteerimistingimuste väljastamine on linnaarhitekti pädevuses, ja kolmapäeval need tingimused planeerimisosakonnast ka väljastati.

?Kõrgus ei ole teema,? kommenteeris Alliku fakti, et 20. mail 1999 volikogus vastu võetud detailplaneering lubab Ranna puiestee 9 ehitada ainult kolm korrust. ?Kui volikogu tahab otsustada, võtku ERKIst diplom.?

Linnavalitsusest YIT Ehitusele väljastatud projekteerimistingimustes öeldakse küll, et hoone korruste arv tuleb lahendada projektiga, kuid samas on kirjas, et projekteerimise aluseks on arhitektuurikonkursi võidutöö. YITi tellimusel kavandasid arhitektid 16 meetrit kõrge, kuid viiekorruselise hoone, sest korterhotelli toad ei pea olema nii kõrged nagu 1999. aastal tegemata jäänud vee- ja spordikeskusel.

Hetkel kuum