15. november 2005 kell 22:00

LHV eesmärk on kontode avamine

USA väärtpaberituru järelevalvega (SEC) tehtava koostöö peasuund on asjasse mittepuutuvate kontode avamine, ütles LHV tegevjuht Rain Tamm.

Kas on selgunud midagi uut seoses SECi uurimisega?

Alates reedest viibivad Eestis meie USA juristid, kellega teeme tugevasti tööd, et uurimine võimalikult kiiresti edasi liiguks.

Meie edasine koostöö SECiga on jätkuvalt suunatud kahtluse alla mittekuuluvate kontode avamise suunas.

Miks LHV ei ole nõus peale Rain Lõhmuse teiste kontoomanike nimesid avaldama, kelle kontodelt veel uurimisaluseid tehinguid tehti?

Rain Lõhmuse nime avalikustasime kokkuleppel tema endaga ning põhjusel, et pidasime seda informatsiooni avalikkuse seisukohast oluliseks, teiste inimestega meil selliseid kokkuleppeid ei ole ning nemad ei kuulu ka LHV partnerite ringi.

LHV-lt nõutakse USA maakleri Interactive Brokers kontodelt välja kantud raha tagasimaksmist USA kohturegistri arvele, tähtaeg kukub sel nädalal ? kas LHV kavatseb maksta?

Piret Loone on sellele Äripäeva küsimusele juba vastanud. (Eilses ÄPs selgitas LHVd esindava Shearman & Sterlingi advokaadibüroo advokaat Piret Loone, et ?me peame kolmapäevaks aitama SECil mõista, kuhu raha nende kontodelt kanti? ? toim.)

Kas LHV on teinud katset selgitada SECile, et uurimist tuleks jätkata mitte LHV suhtes, vaid kolme Trader-konto omaniku suhtes (Rain Lõhmus ja lisaks veel need LHV töötajad, kelle suhtes on tööleping peatatud)?

Me oleme edastanud sellekohase informatsiooni SECile.

Millal on oodata, et Trader-kontod aresti alt vabastatakse?

Kahjuks ei ole võimalik siinkohal oletusi teha.

Kas on tõenäoline, et USAs võidakse alustada kriminaalmenetlust?

Seda ei oska me öelda.

Kristjan Lepiku advokaat Marti Hääl on öelnud, et kostjate õigusi on rikutud (SECi ja USA kohtu poolt, ametlikult ei ole kohtu määruseid saadetud jne). Kas LHV leiab ka nii?

Teeme SECiga koostööd ja sellel koostööl õiguslikke takistusi ei ole.

Jääb mulje, et LHV distantseerib end kohtuasjas Lepikust ja Peegist ? on see nii?

Me oleme algusest peale võimalikult täpselt vastanud küsimustele Kristjan Lepiku ja Oliver Peegi seotuse kohta selle juhtumiga. Meie vastused ei ole mõeldud distantseerumiseks või mittedistantseerumiseks, need on olnud lihtsalt vastused selle informatsiooni põhjal, mis meil on olnud.

Töölepingute peatamine on aga sellises olukorras vältimatu ja loomulik protseduur.

Autor: Lauri Matsulevit?

Hetkel kuum