Anne Oja • 15. november 2005 kell 22:00

Muuga Tööstuspark vabanes kohtuvaidlustest

Praeguseks on KC Grupiga kunagise liivahoidla kinnistute pärast kohtus käinud Ülo Lutter, Lembit Laanemets ja Aare Kamm loobunud kõikidest kaebustest. Põhjaranna tee 19 ja Põhjaranna tee 19a kinnistut käsitlevates kohtuasjades on menetlused lõpetatud ja kinnistud on vabanenud käsutamise ja asjaõigusega koormamise keelumärgetest.

Muuga Tööstuspargiks kavandatud maa asub Muuga sadamaga külgneval 78 hektari suurusel alal, mis jääb otse sadamasse viiva Põhjaranna tee äärde. Sadamast eraldab tööstusparki raudtee.

KC Grupi juht Herki Hollak ütles eile, et esialgu tegeleb ettevõte detailplaneeringu läbiviimisega, et muuta maa sihtotstarve jäätmehoidla maast tootmismaaks. Sellele saaks projekteerida ja ehitada hooneid tööstusettevõtetele, samuti laohooneid ja -platse. ?Raudtee, tänavate ja parklate alla jääva maa kasutusotstarve saab olema transpordimaa,? lisas Hollak. ?Mis konkreetselt tootmismaale tekkima hakkab, on vara öelda.?

Detailplaneeringuga loodab KC Grupp valmis saada järgmise aasta jooksul. Tööstuspargi tulevaste asukatena näeb Hollak tootmise, ladustamise ja transiidiga tegelevaid ettevõtteid. Pärast juurdepääsuteede ja tehnovõrkude väljaehitamist paneb KC Grupp maatükid müüki.

?Hea, kui tuleb konkurente juurde,? kommenteeris uue tööstus-logistikapargi tekkimist Tallinna Sadama kinnisvaraarenduse projektijuht Hannes Kuhlbach. ?Muuga sadama kandis on tööstuspargil kindlasti perspektiivi.?

?Sadam tõmbab kindlasti kliente ligi, paljud kaubaveod käivad ikkagi läbi Muuga sadama,? ütles eile Tänassilma ja Maardu Tööstusparki arendava Mergo Holdingu juhatuse liige Andrus Piir. Tema hinnangul võtab tööstuspargi maa müügi- või rentimiskõlbulikuks arendamine vähemalt poolteist aastat.

Vana-Narva maanteel asuvas 11hektarilises Maardu tööstuspargis on peaaegu kõik krundid müüdud, ehkki Maardu ümbrus on veel üsna räämas.

Mullu teenis peamiselt kinnisvaraarenduse ja -haldamisega tegelev KC Grupp 117,3 miljoni kroonise käibe juures 39,2 miljonit krooni puhaskasumit.

Hetkel kuum