Raivo Sormunen • 16. november 2005 kell 22:00

Naftasektorist väljus õhku

New Yorgi kaubabörsil esimest korda pärast juunit allapoole 57 dollarit barrelist langenud nafta hind vedas eile naftasektori aktsiaid nelja kuu madalaimate tasemete juurde.

?Naftasektori aktsiaid on rallinud tugevalt. Nüüd, kui nafta hind allapoole tuleb, on loogiline, et võetakse kasumit,? ütles Bloombergile Fideuram Wargny Gestioni fondivalitseja Jean-Bernard Parenti.

Stoxx 600 18 sektori hulgas on nafta- ja gaasi­indeks oma 29% tõusuga sel aastal kaevandussektori järel teisel kohal.

Naftasektorit müünud investorid ootasid USA energiaministeeriumi möödunud nädala nafta laovarude näitajat. Eile õhtul avaldatud raportilt oodati 2 mln barrelilist varude tõusu.

?Laovarusid jälgitakse täpselt, et näha, kas naftabarreli hind jätkab langust 55 dollari suunas,? ütles CMC Marketsi kaupleja Matthew Buckland.

Euroopa suurim nafta rafineerija Totali aktsia oli eile pärastlõunaks taandunud 210,20 ­euroni ehk 2,1%.

Helsingis noteeritud Neste Oil, mis on naftasektoris üks kõvemaid liikujaid, oli keskpäeval koguni 4% miinuses, kuid oli õhtuks kaotust märkimisväärselt vähendanud, liikudes 23 eurol ehk protsendises kaotuses. Lisaks üldisele kehvale olukorrale sektoris häiris firmat investeerimispank Citigroup, mis alustas aktsia analüüsimist müügisoovitusega.

Nõrgalt liikus eile ka tööjõu rendifirma Adecco aktsia (-3,7%, 55,3 franki). Oma sektori liider, mis tegutseb ka Eestis, näitas kolmandas kvartalis 119 mln eurost kasumit, mis jäi analüütikute keskmisele prognoosile 5% võrra alla.

Hetkel kuum